Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały pierwszy mecz w fazie play-off z CCC Polkowice

szupti
tomasz czachorowski/polska press
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w Polkowicach z miejscowym CCC 66:100 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w ekipie podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była Amerykanka Feyonda Fitzgerad, która zdobyła 30 punktów, zaliczając ponadto dwie asysty. CCC w serii do trzech wygranych objęło prowadzenie 1:0. W środę o godz. 19 w Polkowicach odbędzie się starcie numer dwa.

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 100:66 (26:23, 31:12, 17:15, 26:16)
CCC: Spanou 21, Gajda 17, Fagbenle 14, Sandrić 14, Puss 9, Clark 8. Leciejewska 6, Ervin 6, Bojović 3, Stankiewicz 2, Idziorek. Trener: Maroš Kovačik
Pszczółka: Fitzgerald 30, Butulija 14, Ugoka 12, Dorogobuzowa 6, Dobrowolska 2, Poleszak 2, Mistygacz, Kędzierska. Trener: Wojciech Szawarski

Początek wtorkowego pojedynku należał co prawda do gospodyń, które po czterech minutach gry prowadziły 12:4, jednak Pszczółka nie załamała się takim obrotem sprawy i po kolejnych czterech minutach był już remis po 20. Na minutę przed końcem premierowej odsłony akademiczki po rzucie Serbki Dajany Butuliji wyszły nawet na prowadzenie 23:22, ale gospodyniom udało się wygrać ostatecznie pierwszą kwartę 26:23.

W drugiej odsłonie polkowiczanki zaczęły stopniowo powiększać swoją przewagę (35:28, 44:32, 51:35) i w efekcie po pierwszej połowie miały aż 22 oczka zaliczki (57:35).

Po zmianie stron gospodynie cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie, dobijając lublinianki w czwartej kwarcie. Pszczółka co prawda po przerwie grała nieco lepiej, ale nie była w stanie zmniejszyć strat.

CCC wygrało zdecydowanie z lubliniankami walkę w zbiórkach 50:20, a do tego miało znacznie lepszy procent w rzutach za dwa punkty (63% do 48%). W drużynie miejscowych punktowało aż 10 zawodniczek, natomiast wśród lublinianek zaledwie sześć.