Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały z Basketem 90 Gdynia

Anna Kaczmarz
Drużyna koszykarek Pszczółki Polski - Cukier AZS UMCS przegrała w hali MOSiR z ekipą Basketu 90 Gdynia różnicą sześciu oczek. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka poniosły tym samym swoją siódmą ligową porażkę w tym sezonie.

Niedzielny mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia lublinianek 4:0. Gdynianki jednak nie zamierzały się poddawać i po rzucie za 3 pkt byłej zawodniczki Pszczółki Anety Kotnis wyszły na prowadzenie 9:8, a następnie 13:10. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się ostatecznie remisem po 19.

Druga kwarta była również niezwykle zacięta, a na prowadzeniu były raz lublinianki, a raz gdynianki. Przy stanie 35:32 dla Pszczółki na sekundę przed jej końcem trójką popisała się Czarnogórzanka Jelena Škerović i na przerwę oba zespołu zeszły przy wyniku po 35.

W połowie trzeciej odsłony przyjezdne uzyskały przewagę siedmiu oczek (45:38), a przed decydującą kwartą Pszczółka przegrywała 46:49.

W ostatniej kwarcie gospodynie co prawda przegrywały już 46:52, ale następnie zdobyły dziesięć oczek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 56:52. Chwilę potem to Basket prowadził jednak 62:56 po udanych akcjach Swords, Miłoszewskiej i Montgomery. Żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć punktów do końca starcia.

PSZCZÓŁKA POLKI-CUKIER AZS UMCS - BASKET 90 GDYNIA 56:62 (19:19, 16:16, 11:14, 10:13)

Pszczółka: Dorogobuzowa 17, Ugoka 16, Madgen 8, Boyd 7, Owczarzak 6, Jujka 2, Dobrowolska, D. Mistygacz, M. Mistygacz. Trener: Krzysztof Szewczyk

Basket: Montgomery 19, Swords 17, Škerović 9, Grigalauskyte 5, Jakubiuk 2, Rembiszewska 2, Miłoszewska 2, Kotnis 3, Puss 1, Podgórna. Trener: Marek Lebiedziński