Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS wygrały wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź

tomasz czachorowski/polska press
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w środę w wyjazdowym starciu ekipę Widzewa 77:61 w 24. kolejce rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w zespole podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była Nigeryjka Uju Ugoka, która zdobyła aż 26 punktów, zaliczając ponadto 8 zbiórek.

Środowy pojedynek Pszczółki z ostatnim zespołem w tabeli ligowej był wyrównany przez pierwsze trzy i pół minuty, bowiem akademiczki prowadziły tylko jednym punktem (6:5). Od tego czasu lublinianki stopniowo zwiększały przewagą (11:5, 22:14), wygrywając ostatecznie pierwszą kwartę 24:17.

W 16. minucie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego po rzucie Dominiki Poleszak zwiększyły prowadzenie do 14 oczek (39:25). Łodziankom w ostatnich minutach drugiej odsłony udało się jednak zmniejszyć o połowę i Pszczółka na przerwę schodziła, wygrywając 41:34.

Po zmianie stron miejscowe w 22. minucie praktycznie zniwelowały straty (40:43), natomiast cztery minuty później było zaledwie 50:49 dla Pszczółki. Trener Wojciech Szawarski poprosił wówczas o czas, co przyniosło efekt, gdyż lublinianki przed decydującą odsłoną ponownie odskoczyły na 57:49.

Pszczółka bardzo dobrze rozpoczęła czwartą kwartę i w 34. minucie po rzucie Nigeryjki Uju Ugoki miała już 17 oczek przewagi (68:51) i do końca kontrolowała już wydarzenia na łódzkim parkiecie.

Było to czternaste ligowe zwycięstwo akademiczek, które zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli ligowej. Do końca sezonu zasadniczego pozostały im jeszcze dwa mecze

Widzew Łódź – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 61:77 (17:24, 17:17, 15:16, 12:20)
Widzew: Paździerska 15, Harvey-Carr 13, Scheer 12, Drop 12, Schmidt 6, Zawidna 2, Gertchen 1, Zapart. Trener: Dejan Kovačević
Pszczółka: Ugoka 26, Butulija 18, Fitzgerald 15, Dorogobuzowa 7, Poleszak 4, Mistygacz 3, Kędzierska 2, Dobrowolska 2, Grygiel. Trener: Wojciech Szawarski