Koszykarki Pszczółki przegrały w hali MOSiR z ekipą CCC Polkowice

Nie takiej inauguracji rundy rewanżowej oczekiwały zapewne koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, które w niedzielę przed własną publicznością przegrały z ekipą CCC Polkowice różnicą 18 punktów. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego po pięciu wygranych z rzędu. Polkowiczanki z kolei zrewanżowały się lubliniankom za niepodziewaną przegraną we własnej hali 70:76 na inaugurację rozgrywek.

Niedzielny mecz rzutem za dwa otworzyła Nigeryjka Uju Ugoka, ale kolejne siedem punktów z rzędu zdobyły przyjezdne. Chwilę potem był już jednak remis, gdy celnie zza linii 6,75 m, a potem za dwa punkty przymierzyła Serbka Dajana Butulija. Polkowiczanki od tego czasu ponownie zaczęły dominować na lubelskim parkiecie i na 20 sekund przed końcem premierowej odsłony, po rzucie za trzy punkty Angeliki Stankiewicz, prowadziły 24:17.

Druga kwarta rozpoczęła się również nie najlepiej dla Pszczółki, która swoje pierwsze punkty zdobyła dopiero w 14. minucie po rzucie za dwa Ugoki (przy prowadzeniu CCC 28:19). Gospodynie nie poszły jednak za ciosem, prezentując bardzo słabą skuteczność w ofensywie, natomiast drużyna z Polkowic cały czas powiększała swoją przewagę (36:23, 45:25). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 17-punktowym prowadzeniem CCC (48:31).

Po zmianie stron Pszczółka zmniejszyła co prawda straty do 13 punktów (35:48), po udanym rzucie Amerykanki Feyondy Fitzgerald i dwóch osobistych Ugoki, ale chwilę potem CCC ponownie odskoczyło na 20 punktów (55:35). W 28. minucie przewaga przyjezdnych sięgnęła aż 27 punktów (66:39). W czwartej kwarcie polkowiczanki cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrały pewnie 81:63.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 63:81 (19:24, 12:24, 12:18, 20:15)
Pszczółka: Ugoka 17, Butulija 15, Cebulska 7, Fitzgerald 7, Dobrowolska 6, Dorogobuzowa 4, Mistygacz 4, Kedzięrska 2, Poleszak 1, Trener: Wojciech Szawarski
CCC: Clark 27, Spanou 12, Gajda 11, Fagbenle 10, Bojović 8, Stankiewicz 6, Leciejewska 4, Sandrić 3, Idziorek. Trener: George Dikeoulakos