Grała IV liga piłki nożnej: Świetny pościg Lublinianki-Wieniawy

TOB
Lublinianka-Wieniawa zafundowała swoim kibicom nie lada emocje. Piłkarze trenera Marka Sadowskiego przegrywali w Tyszowcach z Huczwą już 0:2, ale ostatecznie zdołali odrobić straty i wywieźć z trudnego terenu trzy oczka.

Mecz był niezwykle dramatyczny. Prowadzenie dla gospodarzy już w 8. min zdobył Jacek Iwanicki. Gdy jedenaście minut później wynik podwyższył Michaił Somyk celnie egzekwując rzut karny, wydawało się, że Huczwa będzie już spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. - Mieliśmy fatalny początek. Po przyjeździe do Tyszowiec, tuż przed meczem nie zdążyliśmy się chyba jeszcze dobrze rozgrzać. Stąd zapewne tak niemrawa gra - komentuje Marek Sadowski, trener Lublinianki.

Na drugą połowę wybiegł zupełnie inny zespół. Goście ruszyli zdecydowanie do przodu, choć na rezultaty przyszło im nieco poczekać. Kontaktowego gola dopiero w 69. min strzelił Erwin Sobiech. Lider klasyfikacji strzelców trafił do siatki po raz drugi siedem minut przed końcem. - Mimo remisu nie cofnęliśmy się. Bardzo chcieliśmy zwyciężyć, stąd gra trójką obrońców i parcie do przodu. To się opłaciło - cieszy się Sadowski.

Na niespełna minutę przed końcem pewną wygraną przyjezdnym dał Damian Ścibior. - W pewnym momencie zaglądało nam w oczy widmo porażki, ale chłopcy się nie poddali i chwała im za to. W drugiej połowie zdominowaliśmy rywali - komentuje lubelski szkoleniowiec.

Dzięki wygranej Lublinianka-Wieniawa pozostaje jedyną drużyną z kompletem zwycięstw w czwartej lidze, a jej czołowy napastnik Sobiech jest na czele listy strzelców z aż siedmioma golami na koncie. - Co mam powiedzieć? Z czegoś takiego można się tylko cieszyć i przyklasnąć Erwinowi - uśmiecha się Sadowski.

Wreszcie przełamały się Orlęta Łuków, i to w znakomitym stylu. Podopieczni trenera Roberta Różańskiego rozbili Janowiankę na jej terenie 5:1. Dwa gole dla Orląt strzelił Michał Purzycki.
Na pozycję wicelidera tabeli awansowała Sparta Rejowiec, pokonując Stal Poniatowa 2:0.

Wyniki czwartej kolejki:

Huczwa Tyszowce - Lublinianka-Wieniawa 2:3 (Iwanicki 8, Somik 19 z karnego - Sobiech 69, 83, Ścibior 89), Start Krasnystaw - Unia Bełżyce 1:1, Orion Niedrzwica - Podlasie II Biała Podlaska 0:0, Sparta Rejowiec - Stal Poniatowa 2:0, Roztocze Szczebrzeszyn - Ruch Ryki 0:1, Lewart Lubartów - Omega Stary Zamość 0:1, Janowianka - Orlęta Łuków 1:5, GKS II Bogdanka - Włodawianka 2:0.