Górnik Zabrze nie zagra w finale

Tomasz Kuczyński
Górnik Zabrze nie zagra w finale Pucharu Polski.
Górnik Zabrze nie zagra w finale Pucharu Polski. Fot Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni
W meczu półfinałowym turnieju o Puchar Polski piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Płock 27:29.

Turniej odbywa się w Warszawie na Torwarze. W pierwszym sobotnim meczu Vive Tauron Kielce nie bez trudu pokonało Stal Mielec.

Zabrzanie mieli ochotę sprawić niespodziankę i rozpoczęli spotkanie z Wisłą od prowadzenia 4:0. Faworyci opanowali sytucję, do przerwy mieli dwie bramki w zapasie. W drugiej połowie Wisła prowadziła nawet sześcioma bramkami.

Pod koniec Górnik miał jeszcze jeden zryw, ale ostatecznie uległ dwoma trafieniami.

W niedzielnym finale Wisła zagra z Vive. Początek o godz. 17.30. Będzie to powtórka z finału play off ekstraklasy, w którym górą było Vive. Wcześniej Górnik zagra o 3. miejsce ze Stalą (godz. 15).

Mecze turnieju Pucharu Polski pokazuje Polsat Sport.