W kolejnym meczu EBL koszykarze TBV Startu Lublin przegrali w Dąbrowie Górniczej różnicą 17 punktów

W pierwszym z dwóch ostatnich w części zasadniczej meczów wyjazdowych, koszykarze TBV Startu Lublin przegrali w Dąbrowie Górniczej 82:99. W niedzielę „czerwono-czarni” zagrają w Radomiu.

MKS Dąbrowa Górnicza – TBV Start Lublin 99:82 (17:24, 33:19, 25:21, 24:18)
MKS: Novak 25, Shelton 22, Broussard 15, Wołoszyn 10, Gabiński 10, Pamuła 7, Kowalenko 5, Kucharek 3, Trojan 2, Wieczorek. Trener: Jacek Winnicki
Start: Lewis 20, Mirković 14, Reynolds 13, Washington 11, Gospodarek 7, Zalewski 6, Dziemba 5, Czerlonko 4, Dutkiewicz 2, Szymański, Ciechociński, Kowalski. Trener: David Dedek

Po pierwszych 10 minutach gry nic nie wskazywało, że goście mogą mieć w tym spotkanie tak duże problemy. Po punktach Mateusza Dziemby w 8. minucie TBV Start prowadził różnicą 12 punktów (24:12).

Drugą kwartę lubelski zespół rozpoczął z przewagą siedmiu punktów, ale gospodarze szybko zabrali się za odrabianie strat. Czynili to w najprostszy sposób, rzutami zza linii 6,75 m. MKS zdobył w ten sposób pierwszych 15 punktów w tej części. W 15. minucie Start stracił prowadzenie i nie był już w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanym rzutowo rywalem.

Po pierwszej połowie goście przegrywali 43:50. Dla Dąbrowy Górniczej najwięcej punktów w tym okresie rzucił Jovan Novak – 16. W całym meczu Serb zdobył 25 punktów, co jest jego nowym rekordem sezonu.
W trzeciej i czwartej kwarcie obrona Startu wciąż nie potrafiła zatrzymać gospodarzy, którzy systematycznie powiększali przewagę.

Po meczu w Dąbrowie Górniczej bilans drużyny z Lublina to 15 zwycięstw i 14 porażek. W niedzielę podopieczni trenera Davida Dedka zagrają w Radomiu z Rosą (bilans 17-12).