Zwycięstwo koszykarzy TBV Start Lublin z AZS Koszalin

James Washington spudłował pięć pierwszych rzutów, ale na koniec meczu, to on był najskuteczniejszym zawodnikiem TBV Startu Lublin w meczu z AZS Koszalin. Amerykanin zdobył 23 punkty, a „czerwono-czarni” wygrali w hali Globus 92:74.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 92:74 (16:22, 28:18, 26:16, 22:18)
Start: Washington 23, Lewis 15, Dutkiewicz 12, Mirković 12, Reynolds 10, Gospodarek 9, Czerlonko 5, Szymański 4, Dziemba 2, Ciechociński, Kowalski, Zalewski. Trener: David Dedek
AZS: Marelja 15, Baldwin 14, Kiwilsza 13, Malesevic 11, Leńczuk 9, Kumpys 7, Wadowski 3, Dłoniak 2, Naczlenis. Trener: Dragan Nikolić

Gospodarze przez dłuższy czas mieli problemy w ataku. W pierwszej kwarcie nie wykorzystali ani jednej z sześciu prób rzutu zza linii 6,75 m. Do tego przegrywali walkę pod koszami i po 10 minutach gry przegrywali 16:22.

Drugą część rozpoczął Michael Gospodarek, który w końcu celnie przymierzył za „trzy”. W tej kwarcie lubelski zespół trafił siedem rzutów z dystansu i w ten sposób "zarobił" 21 z 28 punktów zdobytych w drugiej części.

Koszykarze TBV Startu w 13. min. przegrywali 19:26, ale od tego momentu coraz wyraźniej przeważali na parkiecie. Po pierwszej połowie byli już lepsi o cztery punkty (44:40). Dwie pozostałe kwarty także wyraźnie wygrali. W połowie czwartej, po udanej akcji Mateusza Dziemby, przewaga gospodarzy wynosiła już 20 punktów.

W niedzielę, w ostatnim spotkaniu części zasadniczej, lubelska drużyna podejmie w hali Globus Miasto Szkła Krosno. Wtedy też rozstrzygnie się, czy dla TBV Startu będzie to pożegnalny występ, czy też zespół awansuje do fazy play-off. Na grę w części finałowej „czerwono-czarni” mają już jednak niewielkie szanse.