Wisła Puławy - Wigry Suwałki 0:1. Pierwsza porażka trenera Buczka

Karol Kurzępa/Marcin Puka
Piłkarze pierwszoligowej Wisły Puławy nie zanotowali udanej inauguracji rundy wiosennej przed własną publicznością. Biało-niebiescy przegrali w pierwszym tegorocznym meczu na swoim stadionie z Wigrami Suwałki 0:1.

Zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył w 70. minucie meczu Mateusz Radecki. Ekipa z Suwałk wygrała zasłużenie i tylko dobra postawa Andrzeja Witana w bramce "Dumy Powiśla" uchroniła gospodarzy od wyższych rozmiarów przegranej.

Przyjezdni mogli prowadzić już do przerwy, ale tuż przed końcem pierwszej połowy rzut karny dla Wigier zmarnował Damian Kądzior. Po zmianie stron nadal przewaga była po stronie gości, którzy walczą w tym sezonie o awans do Lotto Ekstraklasy, a także dotarli do półfinału Pucharu Polski.

Sobotnia porażka była dla puławian dziewiątą stratą kompletu punktów w obecnych rozgrywkach, w tym pierwszą pod wodzą trenera Adama Buczka. Przed tygodniem 38-letni szkoleniowiec cieszył się z wyjazdowej wygranej 1:0 w swoim debiucie w starciu z Drutex Bytovią. Jednak na wygraną przed swoimi kibicami Buczek będzie musiał poczekać co najmniej do 25 marca, gdy Wisła podejmie Chojniczankę. Z kolei za tydzień biało-niebiescy zmierzą się w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

Dominik Nowak (trener Wigier): Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania i takie ono było. Wisła jest naprawdę bardzo dobrze zorganizowaną drużyną, widać tutaj przede wszystkim bardzo dobrą pracę trenera. Jestem przekonany, że jest kwestią czasu, kiedy ten zespół będzie jeszcze lepiej grał i zwyciężał. Puławy to trudny teren. W tym zespole gra wielu zawodników o wysokich umiejętnościach. Przyjechaliśmy tu zagrać dobre spotkanie i cieszy, że zdobyliśmy trzy punkty.

Adam Buczek (trener Wisły): Gratuluję rywalowi zdobycia trzech punktów. Po zwycięstwie z Bytovią nabraliśmy apetytów na kolejne oczka. Spotkaliśmy się z dobrym rywalem, który swoją siłę udowadnia w Pucharze Polski. Dziękuję zawodnikom za to, ile się nabiegali i ile zdrowia zostawili. Od jutra głowy do góry, to tylko jeden mecz, jedziemy dalej. Od poniedziałku ruszamy do roboty, kolejne spotkanie przed nami.

Wisła Puławy – Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramka: Radecki 70

Wisła: Witan - Sedlewski, Pielach, Żemło, Hiszpański, Smektała (74 Pożak), Maksymiuk, Cierpka (74 Szczotka), Kolehmainen, Patejuk, Idzik. Trener: Adam Buczek

Wigry:Zoch - Bucholc, Wichtowski, Cverna, Adu Kwame, Kądzior, Karankiewicz, Radecki (90 Augustyniak), Gąska (45 Wroński), Kozak (90 Ryczkowski), Zapolnik. Trener: Dominik Nowak

Żółte kartki: Żemło, Patejuk - Wroński, Cverna.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)