MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprinterka Agrosu Zamość wróciła ze stolicy Estonii z brązem mistrzostw Europy juniorów. Zobacz zdjęcia

Monika Romaszko (Agros Zamość), razem z koleżankami z reprezentacji Polski, zdobyła w Tallinie brązowy medal mistrzostw Europy juniorów U-20 w sztafecie 4x100 m. Biało-czerwone w stolicy Estonii, czasem 44,54, ustanowiły także rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

– Ten wynik jest dużym szokiem, a przecież poprawiłyśmy też rekord Polski. Myślę, że w tym składzie pojedziemy na mistrzostwa świata juniorów mówi Monika Romaszko, zawodniczka Agrosu Zamość.

Biało-czerwone były jednymi z faworytek do podium i nie zawiodły oczekiwań. Polki już w porannych eliminacjach, czasem 44,54 poprawiły 5-letni rekord Polski juniorek. Tym wynikiem mocno zaakcentowały medalowe aspiracje. W popołudniowym finale długo biegły na czele, ale ostatecznie finiszowały jako trzecie. Polskiej sztafecie biegnącej w składzie: Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna i Magdalena Niemczyk, zmierzono w finale rezultat 44,79. Triumfowały reprezentantki Wielkiej Brytanii – 44,62, natomiast z brązowego krążka cieszyły się Niemki, uzyskując czas 44,68.

Blisko zdobycia medalu była także kolega klubowy Moniki Romaszko - Patryk Krupa, który razem z kolegami z kadry Polski, uplasował się tuż za podium w sztafecie 4x100 m. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Mateusz Górny, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa oraz Oliwer Wdowik, pokonując linię mety w czasie 40,30. Wygrali Brytyjczycy – 39,74, przed Holendrami – 40,07 i Włochami – 40,18.

Agnieszka - piękna partnerka nowego piłkarza Górnika Łęczna....

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?