Start Lublin na drugim miejscu w Memoriale Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia

Koszykarze Startu Lublin zajęli drugie miejsce w Memoriale Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia. W meczu o pierwsze miejsce podopieczni Pawła Turkiewicza przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza 62:74. W weekend, czerwono-czarni zagrają w turnieju towarzyskim w Dąbrowie Górniczej

W niedzielnym starciu w Tarnobrzegu, pierwsi prowadzenie po rzucie Marcina Salominika, objęli przyjezdni. I to było jedyne ich prowadzenie w meczu. Czerwono-czarni zaczęli popełniać błędy w defensywie, a także pudłowali z dobrych pozycji. Miejscowi grali swoją koszykówkę i po 10 minutach prowadzili 16:12. Następnie powiększali przewagę i w 17 minucie prowadzili 33:19. Lublinianie dopingowani przez czwórkę swoich fanów, zmniejszyli straty do siedmiu oczek.

Po zmianie stron, Siarka utrzymywała kilkupunktową przewagę, a czerwono-czarni nie byli w stanie zbliżyć się do rywala i ostatecznie przegrali 62:74.

Trzecie miejsce w zawodach zajęła Rosa Radom, która po dwóch dogrywkach, okazała się lepsza od Siarki, zwyciężając 91:88.

MKS Dąbrowa Górnicza – Start Lublin 74:62 (16:12, 21:18, 19:15, 18:17)
MKS: Dłoniak 16, Zmarlak 12 (2x3), O'Brien 11 (2x3), Broadus 4, Pamuła 3 (1x3) – Szymański 15, Piechowicz 8 (1x3), Dziemba 5 (1x3), Wieczorek, Boryka, Majchrowski
Start: Trojan 22, Jackson 11, Grzeliński 7, Salamonik 6, Poole 5 (1x3) – Małecki 4, Czujkowski 3 (1x3), Ciechociński 2, Myśliwiec 2, Szczepaniak