MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Start Lublin rezygnuje z zawodnika. Kontrakt z Kregorem Hermetem został rozwiązany

Po kompromitującej porażce koszykarzy Polskiego Cukru Startu z Legią Warszawa zapadła pierwsza decyzja kadrowa. Z lubelską drużyną pożegnał się Kregor Hermet.

Kregor Hermet był jednym z pierwszych nowych koszykarzy, których trener Artur Gronek zakontraktował na ten sezon. Estończyk związał się ze Startem w czerwcu. W niedzielę zasiadł z kolegami na ławce, ale przez kontuzję w meczu z Legią nie zagrał. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką czerwono-czarnych 76:103. Kilkanaście minut po końcowej syrenie klub z Lublina poinformował o rozwiązaniu kontraktu.

„Kontrakt z Kregorem Hermetem został rozwiązany za porozumieniem stron. Dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze!” - przekazał Start.

25-letni Estończyk zagrał w ośmiu meczach Energa Basket Ligi. Na parkiecie przebywał średnio przez prawie 19 minut. W tym czasie zdobywał średnio 5,5 pkt oraz notował 3,4 zbiórek. Najlepszy występ zanotował na inaugurację sezonu z Astorią Bydgoszcz. W tym spotkaniu Hermet rzucił 10 punktów i miał siedem zbiórek. Z kolei w Zielonej Górze nie trafił ani jednego z pięciu rzutów z gry, a we wszystkich meczach trafiał ze skutecznością tylko 31-procent.

Start Lublin w tym sezonie ma walczyć o fazę play-off, ale po dziewięciu ligowych meczach ma na koncie zaledwie trzy zwycięstwa. Porażka z Legią Warszawa była czwartą z rzędu. W niedzielę poza składem był kontuzjowany Michał Krasuski, natomiast pod koniec trzeciej kwarty urazu stawu skokowego doznał Klavs Cavars. Łotyszowi prawdopodobnie odnowiła się kontuzja, z którą wrócił ze zgrupowania kadry. Zawodnik przejdzie szczegółowe badania.

Następny mecz czerwono-czarni zagrają już 3 grudnia we Włocławku z Anwilem. W grudniu o ligowe punkty lubelska drużyna zagra w sumie pięć razy.