Chcesz rozkręcić firmę internetową, ale brakuje ci pieniędzy? Masz szansę na dofinansowanie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór zgłoszeń na dofinansowanie usług elektronicznych. W sumie na ten cel ma 850 mln zł.

Trzeba jednak spełnić kilka warunków: działalność powinna się dziać w rzeczywistym czasie. odbywać się bez udziału człowieka i powinna być świadczona przez sieć telekomunikacyjną dostępną dla wszystkich.

Działalności takiej nie może stanowić sklep czy kwiaciarnia wysyłkowa. Chodzi o niewielkie usługi, które umożliwią realizacje jakiś specyficznych funkcjonalności typu e-prawnik, e-poradnik medyczn.

Są też inne ograniczenia: o wsparcie mogą ubiegać się jedynie mikro- i małe przedsiębiorstwa, które działają w Polsce nie dłużej niż 12 miesięcy. Koszt całości projektu nie może przekraczać miliona złotych, a wsparcie maksymalnie 200 tys. zł dla jednego przedsiębiorcy.Pomysł musi też przynosić zyski.W 2008 r. PARP przeprowadziła pilotażowy nabór wniosków w ramach programu. Trafiło do niej 452 wniosków o wartości dofinansowania 189 mln zł, z których zatwierdzono 222 o wartości dofinansowania ok. 92 mln zł.