Pierwsza rekrutacja do sklepu IKEA w Lublinie będzie mniejsza, niż zapowiadano. Na początek firma chce zatrudnić zaledwie kilkunastu dekoratorów wnętrz i projektantów. Kandydaci mogą się zgłaszać do 20 kwietnia.

Lubelska IKEA ruszy za dwa lub trzy lata, ale firma już szuka pracowników. Z pierwszych informacji w mediach wynikało, że na zatrudnienie może liczyć kilkadziesiąt osób. Rekrutacja ruszyła w poniedziałek.

- Nadal czekamy na oferty, ale zatrudnimy kilkanaście a nie kilkadziesiąt osób – mówi Aleksandra Sikora z IKEA Polska. – Kandydaci powinni mieć wykształcenie plastyczne. Konieczna jest również znajomość języka angielskiego.

Poszukiwani są dekoratorzy wnętrz i projektanci. Kandydaci, którzy przebrną przez rekrutację muszą się przygotować na przeprowadzkę. Będą się szkolić w wybranych sklepach IKEA w Polsce. Wrócą za dwa lub trzy lata.

Nabór pracowników odbywa się tylko za pośrednictwem firmowej strony internetowej. Zainteresowani muszą się zarejestrować i wypełnić szczegółowy kwestionariusz.

Sklep w Lublinie ma zatrudniać około 250 osób. Na razie nie wyznaczono terminów kolejnych rekrutacji.

Przy Al. Spółdzielczości Pracy powstanie również centrum handlowe. Przedstawiciele firmy zapewniają, że mimo kryzysu nie zrezygnują z jego budowy. W centrum powstanie m.in. hipermarket spożywczy i budowlany. Będzie też miejsce dla ponad 150 butików, kawiarni i restauracji.