Ruszyła budowa Gray Office Park przy ul. Zana. Będzie to najbardziej luksusowy i największy biurowiec w mieście. Prace zakończą się w tym roku. W sąsiedztwie gmachu ZUS powstanie również wielopoziomowy parking.

Inwestorem jest spółka Centrum Zana, która od lat buduje na LSM. Gray Office to jej największy projekt. W ubiegłym roku zaczęła się budowa pierwszej części kompleksu, 14 piętrowego wieżowca „A”. Zimą firma musiała wstrzymać prace, bo pojawiły się kłopoty z finansowaniem inwestycji. Roboty mają zostać wznowione za kilka miesięcy a blisko 60 metrowy wieżowiec powinien być gotowy w przyszłym roku.

Od ubiegłego tygodnia trwa budowa drugiej, niższej części Gray Office. Budynek „B” powstaje w sąsiedztwie siedziby ZUS, od strony ul. Wallenroda. Wzniesie się na sześć pięter, pod ziemią zaprojektowano dwupoziomowy parking na 500 samochodów. Kierowcy już korzystają z części miejsc postojowych. Łączna powierzchnia biurowa budynku „B”, to blisko 4 tys. mkw.
- Cały kompleks będzie jedynym obiektem tej klasy w mieście – mówi Grzegorz Turski, prezes spółki Centrum Zana. – Do tej pory powstały u nas jedynie budynki zbliżone standardem. Podobnej klasy może być jedynie Batory, który jest przy al. Kraśnickiej.

Inwestor zapewnia, że mimo kryzysu, nie ma problemu z wynajmem powierzchni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwa piętra w biurowcu „B” zajmie bank PKO BP. Parter ma zostać przeznaczony na sklepy i punkty usługowe.

Do Gray Office wjedziemy zarówno od ul. Zana, jak i od ul. Wallenroda. Inwestycja wymusi przebudowę okolicznych ulic i skrzyżowań. Spółka przygotowała odpowiedni projekt, ale z zapowiedzi Urzędu Miasta wynika, że w tym roku nie ma, co liczyć na rozpoczęcie prac.

 

Nowość parkingowa

Kierowców może pocieszyć fakt, że przy ul. Wallenroda powstanie nowy, piętrowy parking. Obiekt będzie miał 7 kondygnacji i blisko 500 miejsc postojowych. Stanie w bezpośrednim sąsiedztwie gmachu ZUS, w miejscu parkingu, od strony ul. Filaretów.

- W tym rejonie mamy nowe, eleganckie biurowce, ale kierowcy muszą parkować w błocie – mówi Turski. – Miejsc postojowych jest, jak na lekarstwo a z roku na rok przy Zana pracuje coraz więcej osób. Miasto jakoś nie kwapi się do takich inwestycji.

Budowa parkingu rozpocznie się za kilka miesięcy. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.