To będzie największe centrum handlowe w regionie. Lada moment do czwartej części Olimpu wprowadzą się najemcy. W całym kompleksie znajdziemy 300 sklepów. Trwa rekrutacja pracowników.

- Codziennie pracuje tu prawie tysiąc osób - mówi Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, która jest inwestorem i właścicielem centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy. - Budowa idzie zgodnie z planem, do czerwca ze wszystkim zdążymy. Już w marcu przekazujemy pomieszczenia dla marketu budowlanego Leroy Merlin. To będzie największy sklep tej sieci w Polsce, o powierzchni 12 tys. mkw.

Budowlany gigant zajmie prawie cały poziom nowego Olimpu.

Piętro wyżej wprowadzą się sklepy odzieżowe, spożywcze, restauracje i kawiarnie. Olbrzymi sklep otworzy nieobecna dotąd w Lublinie sieć delikatesów Alma. Cały obiekt będzie miał cztery kondygnacje, w tym dwie podziemne. Z piętrami handlowymi połączą je ruchome chodniki. Na parkingu zaplanowano miejsca dla ponad tysiąca samochodów. Kierowcy, którzy nie zmieszczą się pod ziemią, będą mogli zaparkować na dachu.

 Najwyższy poziom parkingu będzie służył nie tylko zmotoryzowanym. Latem, inwestor planuje otworzyć tam boisko a zimą ślizgawkę. Powstanie też niewielka scena. Pierwszy koncert już 17 czerwca, w dniu otwarcia centrum. Transhurt chce z tej okazji zaprosić największe lubelskie gwiazdy.

- Tradycyjnie stawiamy na naszych artystów i lokalne firmy - dodaje Dębiec - Przy budowie Olimpu pracują tylko lubelskie przedsiębiorstwa.

Autorem projektu jest lubelski architekt Mirosław Rossa. Nowy obiekt ma być wyjątkowo przyjazny dla klientów. Wszystkie alejki są bardzo szerokie. W centralnej części budynku zaplanowano przestronne patio, otoczone kawiarniami i restauracjami. Klienci będą mogli bez przeszkód przechodzić z nowej do starej części Olimpu. Budynki połączy przeszklona, wisząca kładka. Korytarz będzie w pełni klimatyzowany.

Sklepy, które wprowadzą się do nowego Olimpu kończą rekrutację pracowników. Najwięcej ludzi potrzebują oczywiście Leroy Merlin i Alma. Szanse na pracę są również w Empiku, salonie komputerowym Vobis, Go Sport i CCC. Do tej pory umowy z Transhurtem podpisało blisko 80 najemców.

Jeszcze w tym roku firma chce realizować kolejne inwestycje. Na początek zmodernizuje stary Olimp. Później zabierze się za budowę największego w mieście biurowca. 18-piętrowy gmach powstanie nad parkingiem przed centrum handlowym. W tej chwili trwają prace nad projektem i rozmowy z potencjalnymi najemcami.

 

Gdzie zrobimy zakupy

Na Spółdzielczości Pracy wprowadzi się kilkadziesiąt nowych firm. Oto niektóre z nich:

Alma

Apart

Artman House

Clarks

Comp Studio

Denny Rose

Empik

Go Sport

KappAhl

Kazar

Leroy Merlin

Reporter

Sephora

Sisley

Smyk

Szefler

Tuzzi

Vanila

Vobis