Chcesz wyznaczać trendy na światowych pokazach mody? Rysujesz, projektujesz? Weź udział w konkursie dla przyszłych projektantów mody – masz czas do 6 marca. To szansa na zaistnienie w świecie mody.

Na początku stycznia 2009 roku ruszyła I edycja Fashion Designer Awards – konkursu dla przyszłych projektantów mody. Ten projekt oznacza stypendium, jak również możliwość na zaistnienie w świecie mody.

Zgłoszenia do pierwszego etapu kwalifikacji, zawierające 5 żurnalowych rysunków, można nadsyłać do 6 marca br.

Przedmiotem prac będzie suknia. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi: „haute couture – portret współczesnej kobiety, jej pragnienia, emocje i fascynacje”.

Pierwszą fazą są kwalifikacje, czyli 5 żurnalowych rysunków. Następny etap to półfinał i prezentacja prac, ostatni to gala finałowa.

Prace konkursowe będą oceniane przez jury składające się z przedstawicieli ze środowiska modowego, artystycznego i kulturalnego. Ocenie będzie podlegać oryginalność, artyzm oraz perfekcja wykończenia prac. Na podstawie pierwszej selekcji rysunków, jury zakwalifikuje 20 osób, z których do finału zostanie wybranych 10 osób.

– Jest to ciekawy projekt i ogromna szansa na nabranie doświadczeń i promowanie siebie – mówi Eleonora Bruzda, lubelska projektantka mody. – Zawsze warto spróbować – dodaje.

Nagrodą dla laureatów konkursu będzie 5 tys. złotych, stypendia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, oraz 45 – dniowe praktyki w pracowni Georgesa Chakry – projektanta haute couture. Zwycięzca będzie miał również możliwość wyjazdu na praktyki do prestiżowej szkoły w Londynie oraz zaprezentowania swojej pierwszej autorskiej kolekcji podczas pokazu w ramach Fashion Boulevard, w grudniu 2009 roku.

SZCZEGÓŁY KONKURSU NA:

www.fashiondesignerawards.com.pl