Jeżeli jesteś właścicielem telefonu z Adroidem uważaj na SMS-y wysyłane z numeru Info! Chodzi o wiadomości o blokadzie telefonu z powodu wejścia w życie ustawy RODO.

"W życie weszła nowa ustawa RODO. Masz 2 dni na zainstalowanie certyfikatu LTE 5+. W przypadku braku wgrania certyfikatu wszystkie połączenia przycodzace, wychodzace jak i internet zostana zablokowane. Instrukcja w linku http://vrte462[.]com/nieblokuj/
Operator" (pisownia oryginalna) - SMS-a o takiej treści otrzymał jeden z Czytelników serwisu Niebezpiecznik.pl, który opisuje sprawę.

Jak czytamy, po wejściu na stronę pokazuje się instrukcja postępowania, ale widzimy ją ledwie przez moment, bo chwilę później trona automatycznie próbuje pobrać na telefon złośliwą aplikację na Androida o nazwie app.apk (MD5: 5263eca3921fb2fdf09401774968666d).

Aplikacja prosi nas następnie o m.in. takie uprawienia, jak odczytywanie kontaktów, możliwość lokalizacji, tworzenie i wysyłanie SMS-ów, jak i możliwość wykonywania połączeń.

- Miejmy nadzieję, że prośba o takie uprawnienia wyda się każdemu podejrzana i zniechęci do instalacji. Na szczęście szczęście o godz. 8:00 dziś aplikacja jest już rozpoznawana jako złośliwa przez 27/60 antywirusów - czytamy w serwisie Niebezpiecznik.pl.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: