Na nic się zdała ogólnopolska akcja bojkotu sieci telefonii komórkowej Era GSM przez punkty sprzedaży GSM, którym nie odpowiadało, że Era zaczęła sprzedawać

swoje telefony bez simlocków.

 

Akcja TuNieMaEry.pl polegała m.in. na bojkotowaniu sprzedaży produktów sieci Era (zasileń i starterów) oraz usuwaniu z punktów sprzedaży reklam związanych z Erą.Sklepom GSM, które do tej pory zarabiały na usuwaniu SIM Locków, nie spodobał się fakt, że Era rozpoczęła w Polsce sprzedaż telefonów bez tej blokady.

Do akcji protestacyjnej przyłączyło się kilka sklepów z Lublina i Lubelszczyzny.Po kilku dniach sprawa jednak ucichła. Na stronie internetowej, która namawiała do wsparcia akcji można przeczytać - "Niech każdy prowadzi bojkot we własnym zakresie tak będzie najlepiej". Domena TuNieMaEry.pl została wystawiona na sprzedaż.- Bojkot nie trafił do tych ludzi, do których miał trafić. Bardziej zainteresowali się nim klienci komisów, niż nasza branża - przyznaje w rozmowie z Pulsem Biznesu właściciel domeny, który wciąż ma nadzieje, że nawet bez strony WWW bojkot się odbędzie.Coraz głośniejsza jest natomiast inna akcja - "Uwalniamy komórki", która namawia do ściągania blokad SIM-Lock. Akcję popiera Prezes UKE.W czwartek (5 lutego) na antenie Radio Euro (o godzinie 9.15) odbędzie się specjalny program, który odsłoni wszystkie kulisy akcji.(łm)

źródło: Media2.pl