Piłka nożna z autografami zawodników polskiej reprezentacji z Mistrzostw Świata w Korei Południowej, mapa z autografami polskich olimpijczyków z Pekinu, do tego olimpijskie gadżety i obrazy z pleneru malarskiego zorganizowanego przez właściciela Hotelu „Słowik”. To tylko niektóre przedmioty, jakie zostały wystawione na licytację podczas sobotniego Balu Sympatyków „Stali” Poniatowa.

W balu uczestniczyły sławy polskiego sportu. Były selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej Jerzy Engel oraz pięściarz wagi ciężkiej, medalista mistrzostw świata Grzegorz Skrzecz, który poprowadził licytację. Na aukcję wystawiono kilkadziesiąt przedmiotów przekazanych przez Polski Komitet Olimpijski.

 

– Udało się zebrać ponad 12 tys. zł z aukcji. Mapa z autografami, którą przekazał pięściarz Grzegorz Skrzecz poszła za 2 tys.

zł, a piłka od Jerzego Engela za 1,5 tys. zł – cieszy się Sławomir Stefanek, zastępca dyrektora Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, które było gospodarzem balu. Na aukcji można też było nabyć piękne prace dzieci z koła plastycznego, działającego przy Centrum Kultury. Specjalnie dla gości wystąpił kabaret „Masakra”.

 

Środki zasilą konto klubu „Stal” Poniatowa. – Jesteśmy bardzo zadowoleni,. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność klubu. Taki był pomysł w tych trudnych czasach, by poszukać środków, żeby ten sport dalej się rozwijał – mówi Andrzej Makolągwa, prezes Stali Poniatowa i prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Poniatowej, które zorganizowało bal.

 

(mm)