Gwoździe, pinezki i styropian - oto, co znaleźli poznaniacy w kupionych paczkach papierosów Marlboro. Oszuści podmieniali oryginalne opakowania na identycznie i pakowali w nie śmieci - podało radio TOK FM.

Podrobione paczki miały banderolę, idealną wagę, nienaruszone opakowanie. Jak trafiły na sklepową półkę?Właścicielka sklepu opisuje reporterowi TOK FM wizytę oszusta:

- Poprosił mnie o papierosy Marlboro - 2 zwykłe paczki i jedną lightów. Potem o cukierki i napój. Musiałam wiec pójść na drugi koniec sklepu. Gdy przyszło zapłacić, mówi mi że zapomniał portfela, zostawił go w samochodzie. Układałam z powrotem produkty na półkach. Do głowy by mi nie przyszło, że podmienił opakowania z papierosami - mówi kobieta.W końcu do sklepu z reklamacją zgłosił się klient.

- Widzi pan, że niczym nie różni się od prawdziwej - pokazuje zachowaną na pamiątkę podrobioną paczkę Marlboro Light właścicielka jednego ze sklepów. - Ma banderolę, idealną wagę, nienaruszone opakowanie. Jednak zamiast papierosów w środku znajduje się styropian.W ten sam sposób oszukano kilkanaście sklepów w centrum Poznania. Jak podało radio TOK FM, sprawą zajmuje się już policja.