Jutro w Sejmie odbędzie się spotkanie poświęcone prywatyzacji PZL Świdnik. Spotkanie zorganizował poseł PO Włodzimierz Karpiński, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Zaprosił na nie przedstawicieli Ministerstwa Skarbu, Agencji Rozwoju Przemysłu, zarząd i związkowców z PZL Świdnik oraz parlamentarzystów z woj. lubelskiego.

 

– To spotkanie to wyraz zainteresowania i troski o przyszłość PZL Świdnik, jednego z największych lubelskich pracodawców – mówi poseł Włodzimierz Karpiński. – W Sejmie pojawiło się mnóstwo interpelacji na ten temat. Chcemy się dowiedzieć, na jakim etapie jest proces prywatyzacji i w jakim kierunku zmierza. To powinno uciąć wszelkie medialne spekulacje.

Przypomnijmy. Do przetargu zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu na sprzedaż PZL Świdnik zgłosiła się włosko-brytyjska AgustaWestlang (wieloletni partner PZL) oraz czeskie Aero Vodochody. Do drugiego etapu ARP zakwalifikowała czeską firmę. Włosi zapowiadają, że jeśli to nie oni kupią świdnicki zakład, wycofają swoje zamówienia dla PZL. W tej chwili przedstawiciele Aero Vodochodów prowadzą rozmowy ze świdnickimi związkowcami na temat pakietu socjalnego.

(MAG)