Sumo: Cztery medale zawodników Sokoła Lublin na mistrzostwach Polski kadetów

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Sokoła Lublin podczas II Mistrzostw Polski Kadetów w Sumo. W Pyrzycach koło Szczecina podopieczni Krzysztofa Boryca czterokrotnie stawali na podium. Złote medale wywalczyli Karolina Paprzycka i Paweł Danys.

Paprzycka w finale kategorii do 55 kilogramów w finale spotkała się ze swoją koleżanką klubową Oktawią Skraińską. Wcześniej obydwie zawodniczki wygrały po cztery pojedynki. Złoto wywalczyła jednak Paprzycka.

W kat. 65 kg (rywalizowało 57 zawodników) Danys wygrał wszystkie siedem pojedynków i wywalczył złoty medal. Natomiast w kat. 85 kg trzecie miejsce zajął inny zawodnik Sokoła Jakub Żak. Jego bilans to pięć zwycięstw i jedna porażka.

Cała powyżej wymieniona czwórka zawodników będzie teraz przygotowywała się do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które odbędą się w maju w Łucku na Ukrainie.

W punktacji drużynowej dziewczęta z Sokoła wywalczyły trzecie miejsce, chłopcy zaś uplasowali się na czwartej pozycji.

W II Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek w sumo wystartowało 350 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z całej Polski.