Szczypiorniści Azotów Puławy wygrali w Opolu po rzutach karnych i awansowali do półfinału PGNiG Pucharu Polski

szupti
Azoty Puławy awansowały do półfinału PGNiG Pucharu Polski. Niebiesko-biało-czerwoni pokonali we wtorek na wyjeździe po rzutach karnych KPR Gwardię Opole. W regulaminowym czasie był remis 26:26, a w serii "siódemek" zwyciężyli goście 5:3.

Wtorkowa konfrontacja była trzecim w tek kampanii spotkaniem obydwu ekip. W obu poprzednich meczach górą byli opolanie. We wrześniu w ramach 3. serii PGNiG Superligi, Gwardia wygrała w Puławach 33:32, natomiast w potyczce rewanżowej w Opolu, która odbyła się 18 lutego był remis 27:27. W serii "siódemek" triumfowali zaś gospodarze 4:3.

- W Opolu zobaczymy Azoty walczące i mam nadzieję, że skoncentrowane od pierwszej do ostatniej minuty - mówił przed meczem Dawid Fedeńczak, skrzydłowy Azotów.

- Uważam, że po dwóch porażkach już nam nie trzeba dużo motywacji zewnętrznej. Sami w sobie mamy dość charakteru i chcemy coś sobie udowodnić w tym meczu - dodał z kolei Jan Antolak, puławski rozgrywający.

Pojedynek w Opolu rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Roberta Lisa, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0, aby za chwilę wygrywać już 5:1.

Gwardia nie poddawała się, doprowadzając do remisu 6:6. Od tego momentu puławianie zdobyli trzy bramki z rzędu i ponownie byli na plus trzy (9:6). Goście podobną przewagę mieli także po zakończeniu premierowej odsłony (13:10).

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 13. minuta drugiej połowy, bowiem miejscowi rozpoczęli odrabianie strat. W 49. minucie team z Opola wyszedł nawet na prowadzenie 21:20.

W końcówce gospodarze mogli zapewnić sobie triumf, jednak ich akcja 20 sekund przed końcem była nieskuteczna. Puławianie także nie zadali decydującego ciosu i o losie starcia musiały zadecydować rzuty karne. Serię "siódemek" wygrały Azoty 5:3 i mogły cieszyć się z awansu do kolejnej fazy krajowego pucharu.

W półfinale puławski zespół zmierzy się w Płocku z obrońcą trofeum - Orlenem Wisłą. Spotkanie to zostało zaplanowane na 12 kwietnia.

KPR Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:26 (10:13), rzuty karne 3:5
Azoty: Koshovy, Zembrzycki - Adamski 5, Burzak 5, Janikowski 3, Zivkovic 3, Jarosiewicz 3, Fedeńczak 2, Valles Becerra 2, Kowalczyk 1, Marciniak 1, Przybylski 1, Górski, Konieczny. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis