Na internetowej aukcji dzieł „Sztuka dla Niny”, obok prac cenionych artystów możemy znaleźć też te specjalnie wykonane przez studentów lubelskiej uczelni. – Dzielimy się tym, co nam szczególne bliskie – mówi Michalina Broda, studentka KUL.
Wszystkich prac jest ponad 60, więc jest w czym wybierać, są zarówno akwarele, miedzioryty, jak i ekspresyjne abstrakcje.
Na aukcji znalazł się m.in. portret małej Niny autorstwa lubelskiego ilustratora Pawła Gierlińskiego.
– Nawiązaliśmy kontakt z wieloma artystami prosząc ich o przekazanie prac na aukcję. Spotkaliśmy się z ogromna życzliwością i otwartością. W ten sposób zgromadziliśmy różnorodne dzieła przekazane z Częstochowy, Wiednia, a nawet Anglii. Artystów połączyła chęć pomocy Nineczce Kropeczce, bo tak mówi się o dziewczynce – zaznacza Michalina.
Obecnie na aukcji można wylicytować m.in. „Bramę Krakowską z rynku” w formie akwareli Kazimierza Kraczonia za 460 złotych, olej na płótnie pt. „Dziecko” Marii Osior za 400 złotych, „Anioła” Jacka Łydżby, wykonanego w technice tempera i pastel na papierze nutowym za 400 zł, miedzioryty Fryderyka Rudzińskiego, prace wykonane w technice olej na płótnie Laury Gutowskiej, litografie Barbary Drobińskiej czy prace wykonane cienkopisem na brystolu Łukasza Siatkowskiego.
Przegląd prac można obejrzeć w katalogu aukcyjnym dostępnym pod adresem tutaj.
- Te budowle kiedyś zachwycały, teraz to tylko ruiny. Zobacz zdjęcia przed i po
- Najrzadsze nazwiska w woj. lubelskim. Nosi je tylko garstka mieszkańców. Sprawdź
- Pełne uroku, unikalne, zabytkowe cerkwie na Lubelszczyźnie
- Wieniawa na starych zdjęciach. Czy rozpoznajesz te miejsca? Zobacz
- Lubelskie obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zobacz zdjęcia
- Oto największe inwestycje w regionie. Ile kosztowała ich realizacja?
Trwa okres lęgowy bocianów
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?