18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taekwondo ITF: Znakomite występy zawodników Lewartu AGS Lubartów podczas MŚ w Hiszpanii

Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów) w fantastycznym stylu wywalczył swój szósty tytuł mistrza świata seniorów materiały klubu
Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli sześć medali w konkurencjach indywidualnych podczas 18. mistrzostw świata seniorów oraz 12. mistrzostw świata juniorów w taekwondo ITF, które wczoraj w dniach 24-27 października zostały rozegrane w hiszpańskim Benidormie. Wszystkie krążki były dziełem zawodników i zawodniczek MKS Lewart AGS Lubartów.

W rywalizacji seniorskiej mistrzami świata zostali: Lyndsey Conway (walki do 68kg) i Jarosław Suska (układy IV-VI dan). W zmaganiach juniorów złoto zdobyła natomiast Zuzanna Gadzała (techniki specjalne).

– Trudno się nie cieszyć z szóstego tytułu mistrza globu, gdyż takiego wyniku długo nikt nie powtórzy. Był to bardzo ciężki turniej, bowiem ciąży na mnie presja wcześniejszych sukcesów. W kategorii była rekordowa ilość 45 zawodników, co przełożyło się na ilość pojedynków. Byłem jednak na to przygotowany, bowiem wcześniej wiedziałem jak długa jest droga do finału, a znałem przecież także listę potencjalnych przeciwników z którymi przyszło mi się zmierzyć – powiedział Jarosław Suska.

Wicemistrzynią świata seniorek w walkach do 58 kg została ponadto Ilona Działa. Dwa brązowe medale w rywalizacji juniorów zdobył natomiast Jakub Gadzała, stając na najniższym stopniu podium w konkurencjach walk powyżej 75 kg i technik specjalnych.

Lubartowianie oraz Monika Chwalewska (Żak Biała Podlaska) powrócą również z medalami za starty w kilku konkurencjach drużynowych.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera