Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi pracy i praktyk na KUL-u (WIDEO,ZDJĘCIA)

Iwona Leć
41 firm, 5 bezpłatnych warsztatów umiejętności i kilkuset studentów i absolwentów. VII edycja targów pracy i praktyk przyciągnęła tłumy chętnych znalezienia pracy marzeń. Okazji nie brakowało. W tegorocznej edycji pracodawcy rekrutowali pracowników i praktykantów do następujących działów: sprzedaży, IT, zasobów ludzkich, finansów, obsługi klienta, księgowości, audytu, podatków, logistyki, komunikacji międzynarodowej, nieruchomości, prawnych, tłumaczeń.

- Najbardziej interesują mnie firmy oferujące pracę w dziedzinie ekonomii, rachunkowości. Wcześniej byłam analitykiem. W tej chwili jestem zarejestrowana w trzech urzędach pracy w tym w dwóch dla osób niepełnosprawnych. Ofert pracy najczęściej szukam w internecie. Udaje mi się może raz w miesiącu znaleźć taką ofertę pracy, której wymogi spełniam. Mam wrażenie, że nikt nie chce zatrudniać osoby niepełnosprawnej. Częściej pojawiają się ogłoszenia dla osób z I, II stopniem niepełnosprawności. Ja mam III stopień - przyznaje Magdalena Antoniak, studentka rachunkowości.

Dzisiaj 17 bm. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim po raz siódmy odbyły się Studenckie Targi Pracy i Praktyk. Jak co roku przyciągnęły tłumy żaków i absolwentów, szukających wymarzonej pracy. Okazji nie brakowało. Podczas targów zaprezentowało się 41 firm. - Najczęściej możliwe jest odbycie staży absolwenckich w policji. Jeżeli mówimy o warunkach jakie należy spełnić, aby zostać zatrudnionym jako funkcjonariusz policji, należy posiadać wykształcenie minimum średnie i zdolności fizyczne i psychiczne do pełnienia służby. Dodatkowo istotne jest to aby kandydat nie był skazany za popełnienie przestępstwa skarbowego. Nabory są cały czas. 8 listopada przyjęliśmy łącznie 136 osób. Następnym terminem przyjęcia do służby będzie 30 grudnia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyjętych zostanie 25 osób - informuje Marcin Osek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ponad 100 osób skorzystało z warsztatów organizowanych przez pracodawców. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia "ABC rekrutacji", zorganizowane przez firmę Capgemini Polska. Dzięki nim, studenci mogli dowiedzieć się gdzie szukać pracy, na co zwrócić uwagę podczas pisania CV i jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. - Byłem dzisiaj na szkoleniu z przygotowywania CV. Myślę, że gdybym zrobił je sam, to wyszłoby to o wiele gorzej - mówi Krzysztof Wojciechowski, student ekonomii.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski