Test w Kobierzycach zaliczony. MKS Perła wyraźnie lepszy od KPR

AG
Joanna Szarawaga (z numerem 6) została wybrana MVP sobotniego starcia
Joanna Szarawaga (z numerem 6) została wybrana MVP sobotniego starcia Piotr Jaruga/archiwum
Różnica klas. Tak po krótce można opisać sobotni mecz 19. kolejki PGNiG Superligi. Drugi w tabeli MKS Perła rozgromił w nim czwarty KPR Gminy Kobierzyce 26:16 (13:4).

Na tydzień przed "świętą wojną", a więc spotkaniem pomiędzy MKS Perła Lublin, a Metraco Zagłębiem Lubin, biało-zielone mierzyły się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce.

- Spodziewamy się mocnej obrony ze strony KPR. Przeciwniczki mają tę przewagę, że grają u siebie, ale my już niejednokrotnie udowodniłyśmy, że potrafimy dobrze prezentować się na niełatwym terenie - mówiła przed potyczką z ekipą z Dolnego Śląska Valentina Nestsiaruk.

Te słowa się potwierdziły, bowiem sobotni test lublinianki zaliczyły śpiewająco. Początek meczu nie był jednak wcale taki łatwy, gdyż po kwadransie na tablicy widniał wynik 4:3 dla przyjezdnych. Później jednak MKS zaczął systematycznie wypracowywać sobie przewagę, grając przy tym świetnie w obronie i na przerwę zszedł z wysokim prowadzeniem 13:4.

Równie dobrze było w drugiej części gry. Na 18 minut przed końcową syreną biało-zielone osiągnęły 10-bramkową zaliczkę, 19:9. W końcówce meczu nic się już nie zmieniło. Podopieczne Roberta Lisa jedynie potwierdziły swoją dominację, ostatecznie pokonując czwarty w tabeli KPR 26:16.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Perła Lublin 16:26 (4:13)

KPR: Ciesiółka, Lis - Kucharska 4, Michalak 3, Skalska 2, Koprowska 2, Dąbrowska 2, Wesołowska 1, Kuriata 1, Wiertelak 1, Kaźmierska, Kozioł, Walczak. Kary: 2 min. Trener: Edyta Majdzińska.

MKS: Gawlik, Besen - Szarawaga 7, Moldrup 4, Nocuń 4, Łabuda 2, Kowalska 2, Gęga 2, Stasiak 2, Nestsiaruk 1, Królikowska 1, Rosiak 1, Achruk, Urtnowska. Kary: 10 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Cezary Figurski, Dariusz Żak.