Udana inauguracja sezonu piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin. Pokonały KPR Jelenia Góra 38:24

Jakub Hereta/archiwum
Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin udanie zainaugurowały sezon 2014/15. Mistrzynie Polski pokonały w środę na wyjeździe KPR Jelenia Góra 38:24. Podopieczne Sabiny Włodek po pierwszej połowie wygrały z zespołem z Karkonoszy 16:9. W sobotę, lublinianki zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem PGNiG Superligi Samborem Tczew.

Pierwszy na prowadzenie wyszedł KPR, który wygrywał 2:0. Jednak z każdą kolejną minutą coraz wyraźniejszą przewagę miały przyjezdne. Od wyniku 5:5 zaczęła się bezwzględna dominacja mistrzyń Polski, które zdobyły pięć bramek z rzędu. W drugiej połowie lublinianki jeszcze bardziej odskoczyły przeciwniczkom i zasłużenie wywalczyły pierwsze dwa punkty w nowym sezonie.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 24:38 (9:16)
KPR: Ścigała, Kozłowska – M. Mączka 9, Bader 5, Buklarewicz 3, Wiertelak 2, Dąbrowska 2, Michalak 1, A. Mączka 1, Grobelska 1, Uzar, Jasińska, Oreszczuk. Kary: 4 minuty
MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Baranowska – Kocela 7, Gęga 5, Małek 4, Migdaliowa 4, Drabik 4, Kozimur 3, Rola 3, Syncerz 3, Nestsiaruk 2, Repelewska 2, Skrzyniarz 1. Kary: 2 minuty
Sędziowali: Mariusz Kałużny i Tomasz Kondziela z Opola