MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Unihokej: Ponownie byli blisko. Punktów jednak brak (ZDJĘCIA)

Politechnika Lubelska
Prawdziwą wolą walki wykazali się pierwszoligowi unihokeiści AZS-u Politechniki Lubelskiej, którzy w starciu z wiceliderem rozgrywek (miejsce przed rozpoczęciem kolejki) ‒ TLU Kala-Izolacje Toruń przegrali tylko jedną bramką (5:6).

W starciu, które miało zostać rozegrane w hali w Hrubieszowie, faworyt był jeden. Byli nim oczywiście przyjezdni. Drużyna z Torunia z dorobkiem 21 punktów plasowała się na 2. miejscu w stawce. Lublinianie zajmowali z 9 punktami na koncie byli na miejscu 6.

Goście od początku byli stroną przeważającą. Prowadzenie w 6. minucie dał im Emil Piasecki (0:1). Do wyrównania w 13. minucie doprowadził jednak Michał Jagiełło (1:1). To trochę podrażniło przyjezdnych, którzy po dobrze opracowanych schematach jeszcze przed końcem tej tercji, zdołali pokonać bramkarza lublinian aż trzykrotnie (1:4). Na listę strzelców wpisali się raz Emil Piasecki i dwa razy Piotr Różański.

W pierwszym fragmencie kolejnej odsłony straty zmniejszył Cezary Pietraszek (2:4), ale dwoma golami odpowiedzieli goście, a konkretnie Amadeusz Fajerabent i Piotr Różański (2:6). Tuż przed końcem drugiej odsłony bramkę dla Politechniki zdobył Jagiełło (3:6).

Pogoń miejscowych w ostatniej części była naprawdę imponująca. Szybko, w bardzo efektowny sposób, rzut karny na bramkę zamienił Przemysław Szumiata (4:6). Potem długo jednak nic już nie chciało wpaść. Dopiero na trzy sekundy przed zakończeniem meczu gola kontaktowego zdobył ponownie Szumiata. Było jednak zdecydowanie za późno, aby doprowadzić do remisu.

Rywale dzięki wygranej i porażce Absolwenta Siedlec wskoczyli na fotel lidera 1. Ligi Unihokeja Mężczyzn. Lublinianie pozostają na 6. miejscu w stawce ośmiu drużyn.

AZS Politechnika Lubelska – TLU Kala-Izolacje Toruń 5:6 (1:4, 2:2, 2:0)

AZS: Przemysław Szumiata, Łukasz Pietucha, Michał Jagiełło, Adam Szumiata, Mateusz Panasiewicz, Krystian Łamejko, Patryk Jaskorski, Cezary Pietraszek, Łukasz Bryliński, Tomasz Zabłocki, Łukasz Karczmarczuk, Wojciech Stańko, Jakub Krawczyk, Karol Puczkowski. Trenerzy: Cezary Pietraszek, Michał Jagiełło.

Absolwent: Szymon Norkowski, Piotr Różański, Amadeusz Fajerabent, Damian Janowicz, Mateusz Gurski, Adrian Popławski, Łukasz Nowasielski, Krzysztof Długołęcki, Dawid Jankowski, Dawid Nowasielski, Emil Piasecki, Rafał Gurski, Daniel Jastrzembski, Szymon Najdzion. Trenerzy: Przemysław Popławski, Śliwiński Maciej