MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Lublinie rusza East est - II Festiwal Wschodnich Podróży

Klaudia Olender
Klaudia Olender
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Od piątku do niedzieli miłośnicy wschodnich wojaży będą mogli wziąć udział w East est – II Festiwalu Wschodnich Podróży. To wyjątkowa okazja do spotkań na żywo z podróżnikami, pisarzami, artystami i naukowcami, którzy odkryją przed nami dalszy i ten bliższy Wschód, czyli rejony Azji i Europy Wschodniej.

Jak podają organizatorzy, idea East est - II Festiwalu Wschodnich Podróży zrodziła się z chęci zapełnienia luki na mapie spotkań podróżniczych. W ramach tegorocznej, drugiej już edycji pierwszego w Polsce festiwalu podróżniczego o tematyce wschodniej, uczestnicy będą mogli przenieść się w rejony Azji i Europy Wschodniej i doświadczyć orientu, w szeroko rozumiany sposób.

Podczas trzydniowego wydarzenia spotkamy m.in. Krzysztofa Wielickiego, legendę polskiego himalaizmu, Piotra Milewskiego, autora nagrodzonej przez National Geographic książki „Planety K. Pięć lat w japońskiej korporacji” czy Andrzeja Piotrowskiego, twórcę i dyrektora Muzeum Badań Polarnych w Puławach, który opowie m.in. o ekstremalnych wyprawach na Wyspy Kurylskie.

Ale to nie koniec atrakcji. Będą wieczorne koncerty, m.in. muzyki etnicznej w wykonaniu Radała „Ruff” Lubera i tradycyjne pieśni karpackie w zupełnie nowych aranżach, zagrane przez Zespół Wernyhora z Sanoka. Oprócz tego odbędą się warsztaty jogi, chińskiej kaligrafii i wycinanki, malowania skóry henną, pokazy japońskiego onigiri czy wschodnich roślin jadalnych.

- Przygotowaliśmy również kilka wystaw m.in. banknotów państw wschodnich czy fotografii z Wyspy Wielkanocnej. W ramach wydarzenia towarzyszącego Festiwalowi będzie można odpłatnie skosztować onigiri z food trucka polsko-japońskiego duetu Yaki Kingu – dodaje dr Dominik Maiński, twórca i koordynator festiwalu.

East est – II Festiwal Wschodnich Podróży to wydarzenie organizowane przez Fundację Rozwoju KUL oraz Bibliotekę Uniwersytecką KUL. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Transferu Wiedzy i Collegium JP II, a także w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre z nich obowiązują darmowe wejściówki.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski