W pucharze z awansem, teraz czas wrócić do ligi. Rywalem Azotów Gwardia

(Faworycie z Puław pewnie awansowali do kolejnej fazy zmagań pucharowych)
(Faworycie z Puław pewnie awansowali do kolejnej fazy zmagań pucharowych) fot. KS Azoty Puławy/Facebook
W 2. rundzie Orlen Pucharu Polski mężczyzn Azoty Puławy wygrały w Zamościu w lokalnych derbach z Padwą 36:26. Zespół Sergieja Bebeszki w niedzielę o godzinie 15 w ramach Orlen Superligi zmierzy się u siebie z Gwardią Opole.

Po raz pierwszy w historii Padwa Zamość spotkała się w oficjalnym meczu z pierwszą drużyną Azotów. Gospodarze na co dzień występują w Lidze Centralnej, natomiast puławianie należą do czołowych ekip Orlen Superligi. Faworytem starcia byli więc goście, ale w pierwszej połowie zawodnicy z Zamościa ambitnie przeciwstawiali się wyżej notowanemu rywalowi.

W drużynie Azotów zadebiutował pozyskany niedawno rozgrywający Łukasz Gogola. 26-latek grał ostatnio w barwach austriackiego BT Füchse Auto Pichler. Premierową bramkę dla puławskiego zespołu rzucił w 45. minucie, a przed końcem spotkania jeszcze cztery razy pokonał golkipera Padwy.

Na boisku kibice zobaczyli także uczestników niedawnych mistrzostw Europy, Gruzina Zurabiego Tsintsadze oraz Austriaka Borisa Zivkovica, którego reprezentacja dotarła do drugiej fazy turnieju.

Ale najwięcej bramek dla Azotów rzucił najlepszy strzelec pierwszej części Orlen Superligi - Piotr Jarosiewicz. 25-letni skrzydłowy zdobył w Zamościu 12 goli, trafiając m.in. osiem z dziewięciu rzutów karnych.

W pierwszej połowie puławianie nie potrafili odskoczyć na większą liczbę bramek. W 17. minucie prowadzili 11:9, ale przez większość czasu przewaga wynosiła jedno trafienie. Po zmianie stron goście szybko jednak zbudowali wyraźne prowadzenie. W 37. minucie Azoty wygrywały 24:19, a w 44. minucie już 29:20.

Ostatni kwadrans nie przyniósł zmian w przebiegu meczu i Azoty awansowały do kolejnej rundy Orlen Pucharu Polski. Natomiast w niedzielę, 4 lutego, puławianie wrócą do gry w Orlen Superlidze. Na początek podejmą Gwardię Opole.

Po 17 kolejkach zespół trenera Sergieja Bebeszki zajmuje w tabeli piąte miejsce z bilansem 10 zwycięstw i sześciu porażek. Rywale z Opola plasują się trzy pozycje niżej (8 zwycięstw - 9 porażek). W pierwszej rundzie Azoty przegrały z Gwardią po rzutach karnych.

Niedzielny mecz w Puławach rozpocznie się o godzinie 15.

MKS Padwa Zamość – Azoty Puławy 26:36 (17:18)
Padwa: Kozłowski, Dragan - Czerwonka 6, Fugiel 5, Bączek 3, Puszkarski 2, Szeląg 2, Skiba 2, Pstrąg 2, Szymański 1, Kłoda 1, Morawski 1, Konkel 1, Małecki, Olichwiruk, Obydź. Trener: Zbigniew Markuszewski
Azoty: Tsintsadze, Borucki - Jarosiewicz 12, Marciniak 5, Gogola 4, Burzak 4, Virbauskas 3, Ostroushko 3, Fedeńczak 2, Zivkovic 1, Przybylski 1, Janikowski 1, Górski, Adamski, Jaworski, Bereziński. Trener: Sergiej Bebeszko