Muzeum w Kozłówce. Przewodniczki na bieżni, czyli nowy sezon...

  Muzeum w Kozłówce. Przewodniczki na bieżni, czyli nowy sezon tuż, tuż (WIDEO)

  EP

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Muzeum w Kozłówce. Przewodniczki na bieżni, czyli nowy sezon tuż, tuż (WIDEO)
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Muzeum Zamoyskich w Kozłówce/screen

  Trening na bieżni, wzmacnianie mięśni ramion, a na koniec ćwiczenia dykcji – przewodniczki z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce z przymrużeniem oka podeszły do przygotowań przed nowym sezonem. Nagranie z ich poczynań w siłowni można od kilku dni oglądać w internecie.  Filmik przypomina o rozpoczynającym się jutro nowym sezonie. W żartobliwy sposób pokazuje też, że praca przewodnika do lekkich nie należy. – Najtrudniejsze są chyba grupy szkolne – mówi Beata Filipowicz, przewodniczka z 7-letnim stażem. – Dzieci trudniej niż dorosłych jest zaciekawić tematyką historyczną – tłumaczy.

  W czasie jednego oprowadzania, które trwa około 50 minut, przewodniczka wypowiada prawie trzy tysiące słów. - W praktyce nie możemy zamilknąć nawet na chwilę – przyznaje Filipowicz. Gdy kończy się opowiadanie o historii i eksponatach, przychodzi czas na pytania zwiedzających. A te bywają różne: czasem podchwytliwe, czasem zabawne. – Zdarzyło się, że ktoś zapytał czy czaszka krokodyla (trofeum w pokoju myśliwskim – przyp. red.) jest wykonana z kości słoniowej albo czy piece są ze styropianu – wspomina Filipowicz.

  Oprowadzaniem po Muzeum w Kozłówce zajmuje się w sumie 10 osób. Każda z nich ma dziennie około siedmiu grup. W tym czasie pokonuje 2 km i wypowiada średnio 20 tys. słów. Sezon w Kozłówce rozpoczyna się we wtorek (21 marca). Nowością jest m.in. zwiedzanie dedykowane rodzinom z dziećmi. Zainteresowani mogą z niego skorzystać w każdą sobotę o godz. 12. Oprowadzanie będzie wtedy nieco dłuższe, a każdy maluch dostanie zabawkę wykonaną własnoręcznie przez pracowników muzeum.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NOWY SEZON

  turysta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Proponuję poszukać innego lekarza, ten nie pomaga nie leczy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo