Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Człowiek 60-lecia Kuriera. Czekamy na zgłoszenia

Sławomir Skomra
Trzeba przyznać, że nie zawiedli Państwo i codziennie otrzymujemy nowe kandydatury w plebiscycie Człowiek 60-lecia. Choć zdajemy sobie sprawę, że wskazanie osób zasługujących na ten zaszczytny tytuł nie jest prostą sprawą.

W sumie zgłosili już Państwo kilkanaście kandydatur do tytułu, a na liście są sportowcy, artyści, przedsiębiorcy, społecznicy, samorządowcy...

Wśród najnowszych propozycji jest np. historyk prof. Jerzy Kłoczowski, powstaniec warszawski, były senator, naukowiec, który na dekady związał się z KUL.

Zgłoszony przez Państwa Tomasz Pietrasiewicz to z kolei twórca i szef Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN. Od lat Pietrasiewicz i jego instytucja pielęgnują pamięć o dawnym (i nie tylko) Lublinie. Właściwie trudno sobie wyobrazić dzisiejszy Lublin bez Tomasza Pietrasiewicza.

Podobnie jak my, nie wyobrażają sobie Państwo listy kandydatów bez Julii Hartwig. Poetka, tłumaczka, żona nieżyjącego już fotografika Edwarda Hartwiga jest kobietą - instytucją i znakomitą ambasadorką Lublina na świecie.

Pamiętają Państwo także o Bohdanie Łazuce, aktorze, artyście kabaretowym, piosenkarzu, który przez dekady był znakomitym „towarem eksportowym” Lublina, a Łazuka zawsze podkreślał, skąd pochodzi.

Nie dziwi też zgłoszenie Tomasza Wójtowicza, wybitnego siatkarza, kadrowicza Polski, mistrza świata (1974) i olimpijskiego (1976), a dziś komentatora sportowego.

Miło nam, że na liście nie ma wyłącznie światowych czy krajowych sław pochodzących z Lublina, ale dostrzegli Państwo lokalne osobistości. Taką bez wątpienia jest Hanna Wyszkowska, przewodniczka miejska, znawczyni Lublina i jego pasjonatka.

Kandydatury osób mogą państwo przesyłać do południa 3 lutego. Żeby to zrobić, wystarczy wysłać maila na adres [email protected] lub skorzystać z formularza na naszej stronie internetowej.

Wymogiem plebiscytu jest, że każde zgłoszenie musi zawierać krótkie uzasadnienie wyboru.

Przypomnijmy, że Człowiekiem 60-lecia może zostać żyjąca osoba, która w latach 1957 - 2017, wyróżniła się swoją postawą lub działalnością w jakiejkolwiek dziedzinie życia, ma nieposzlakowaną opinię i cieszy się zaufaniem oraz szacunkiem otoczenia.

3 lutego zbierze się komisja plebiscytowa, która spośród nadesłanych kandydatur wybierze 30 osób. To właśnie z tego grona finalistów - głosując na naszej stronie internetowej - czytelnicy wybiorą zwycięzcę.

Głosowanie potrwa do 24 lutego, a kilka dni później - na łamach Kuriera Lubelskiego przedstawimy zwycięzcę.

Oficjalne wręczenie tytułu odbędzie się trochę później, bo chcemy to zrobić 24 marca podczas uroczystości obchodów 60-lecia Kuriera Lubelskiego.

Szczegóły plebiscytu i jego regulamin znajdują się na stronie www.kurierlubelski.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski