Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ŚDM w Lublinie. Na Arenę Młodych tylko z wejściówką

Piotr Nowak
Piotr Nowak
O zabezpieczeniu ŚDM w diecezji mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej, od lewej: insp. Dariusz Dudzik, pełniący obowiązki KMP w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak, koordynator lubelskich wydarzeń ŚDM, Robert Persona z firmy ochroniarskiej, która będzie dbała o bezpieczeństwo na Arenie Młodych
O zabezpieczeniu ŚDM w diecezji mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej, od lewej: insp. Dariusz Dudzik, pełniący obowiązki KMP w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak, koordynator lubelskich wydarzeń ŚDM, Robert Persona z firmy ochroniarskiej, która będzie dbała o bezpieczeństwo na Arenie Młodych Piotr Nowak
Nawet 15 tys. osób może pojawić się na Arenie Lublin w ramach Światowych Dni Młodzieży w diecezji. O ich bezpieczeństwo zadba policja i ochrona.

Około 1100 policjantów, 150 pracowników firmy ochroniarskiej i 150 przeszkolonych wolontariuszy będzie pilnowało bezpieczeństwa uczestników ŚDM w diecezji lubelskiej. Modlitewne przygotowania do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie rozpoczną się 20 lipca. Trzy dni później odbędą się centralne obchody w diecezji, czyli Arena Młodych.

Imprezę pełnymi siłami zabezpieczy Komenda Miejska Policji w Lublinie. – W lipcu mamy do dyspozycji wszystkich funkcjonariuszy, ponieważ są wstrzymane urlopy wypoczynkowe i dni wolne. Dysponujemy całym garnizonem - zapewnia insp. Dariusz Dudzik, pełniący obowiązki komendanta. Działania policji w Lublinie to część ogólnopolskiej operacji „Przymierze”, której celem jest zabezpieczenie obchodów ŚDM.

Funkcjonariusze będą ochraniać przed pospolitymi przestępstwami i ułatwiać poruszanie się po mieście. Według zapowiedzi, są też przygotowani na wybuch paniki w tłumie i fałszywe alarmy.

Największym wyzwaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestników modlitewnego spotkania na Arenie Lublin. Uczestników Areny Młodych będzie kontrolowała nie tylko policja, ale też specjalna firma ochroniarska. Wszyscy wchodzący będą sprawdzani. Organizatorzy przypominają, że na miejsce wydarzenia nie będzie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych, w tym szklanych opakowań i parasoli z ostrym zakończeniem.

23 lipca parkingi wokół i w pobliżu Areny Lublin zajmie ponad 200 autokarów z wiernymi z całej diecezji. Miejsca dla samochodów osobowych nie będzie. – Mieszkańców Lublina bardzo prosimy o dojeżdżanie na miejsce wydarzenia komunikacją miejską. W drodze powrotnej zostaną podstawione autobusy, które będą kursowały do innych części miasta i do Świdnika – namawia Marek Brodacki, współorganizator wydarzenia.

Tego samego dnia, w związku z przejściem uczestników z pl. Zamkowego na Arenę Lublin, zamknięta będzie ulica Lubelskiego Lipca ’80 od skrzyżowania ze ul. Stadionową aż do końca ul. Cukrowniczej.

Żeby dostać się na stadion trzeba będzie okazać wejściówkę, którą można otrzymać w swojej parafii. Każdy dekanat będzie miał wyznaczony swój sektor. Jeśli ktoś zapomni zdobyć wejściówkę w kościele, będzie mógł ją jeszcze dostać w specjalnym namiocie przed Areną Lublin. Jednak ich liczba jest ograniczona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski