Wisła Puławy wygrywa ostatni sparing przed piłkarską wiosną. Drugoligowiec lepszy od trzecioligowej Broni Radom

Marcin Puka
Marcin Puka
Wisła Puławy zaliczyła udaną próbę generalną przed piłkarską, drugoligową wiosną. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali przed własną publicznością trzecioligową Broń Radom 3:0. W pierwszym, tegorocznym meczu o punkty, biało-niebiescy zmierzą się 27 lutego (niedziela, godzina 17) u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

W ekipie gospodarzy (co istotne mecz odbył się na naturalnej nawierzchni) po wyleczeniu urazu na boisku pojawił się Carlos Daniel, ale z powodu kontuzji na zielonej murawie zabrakło nowego nabytku "Dumy Powiśla", Pedro Gaio.

Prowadzenie Wiśle dał jej nowy, serbski nabytek Stefan Ilić, który wykorzystał dobre podanie i strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki. Na 2:0 trafił Błażej Cyfert. Znalazł się on w polu karnym i strzałem z powietrza dał nam drugiego gola.

Końcowy wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Bartłomiej Bartosiak uderzając ładnie lewą nogą w okienko radomskiej bramki.

Puławianie powinni wygrać znacznie wyżej. Stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia goli, szczególnie w drugiej połowie, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z nich.

Wisła Puławy – Broń Radom 3:0 (2:0)
Bramki: Ilić 18, Cyfert 29, Bartosiak 70
Wisła: Socha – Flak (46 Kuban, 68 Flak), Cyfert, Bracik, Cheba, Banach (46 Lisowski), Daniel (68 Puton), Ilić (58 Drozdowicz), Puton (46 Kondracki), Kona (46 B. Bartosiak), Paluchowski (58 Furtado). Trener: Mariusz Pawlak
Broń: Kosiorek – zawodnik testowany, Wrześniewski, Kośmicki, Zborowski (46 zawodnik testowany), Poręba (78 zawodnik testowany), Kumoch, Kielak, T. Bartosiak (56 Olszewski), Goljasz (46 zawodnik testowany), Głowacki (77 Grudzień). Trener: Mikołaj Łuczak