MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wspaniała wiosenna inauguracja rugbystów Budowlanych Lublin! (ZDJĘCIA)

TOB
O takim początku rundy mogliśmy tylko marzyć. Rugbyści Budowlanych Lublin, występujący w ekstralidze, rozgromili brązowego medalistę MP, Orkan Sochaczew 34:10.

Budowlani nie tylko prześcignęli swoich sobotnich rywali w tabeli, awansując na trzecie miejsce, ale zainkasowali też punkt bonusowy za cztery przyłożenia. Początek meczu nie zapowiadał, że lublinianie wygrają tak pewnie. Gra toczyła się głównie w środku pola, a wynik otworzył po blisko 20 minutach Rafał Janeczko celnym kopem z rzutu karnego. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 10:0, a gdy po zmianie stron goście od razu zaatakowali zmniejszając straty do siedmiu oczek, wydawało się, że czeka nas zacięty bój.

Wtedy jednak podopieczni trenera Piotra Chodunia włączyli piąty bieg i przycisnęli rywali, zaliczając cztery przyłożenia z rzędu.