Wyjazdowa wygrana lubelskich koszykarzy w kolejnym meczu rozgrywek European North Basketball League

(Polski Cukier Start Lublin odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach European North Basketball League) ENBL
Za koszykarzami Polskiego Cukru Startu Lublin piąty mecz w European North Basketball League. Czerwono-czarni pokonali we wtorek na wyjeżdzie duńską ekipę Bakken Bears Aarhus 98:91. To drugi triumf lublinian w tych rozgrywkach.

Gospodarze po trzech minutach gry wygrywali 6:2, ale minutę później po rzucie Amerykanina Barreta Bensona był już remis 6:6. W kolejnej fazie premierowej odsłony trwała wyrównana walka, jednak to Duńczycy pod koniec 7. minuty prowadzili 17:13. Lublinianie od tego czasu zanotowali serię 7:0, mając po trójce Filipa Puta trzy oczka zaliczki (20:17). Miejscowi za chwilę wyrównali i wynikiem remisowym zakończyła się także pierwsza kwarta (25:25).

Po dwóch minutach gry w drugiej odsłonie, gdy celnie przymierzył Liam O'reilly, Start wygrywał 29:28. Minutę później Trey Wade wyprowadził swój zespół na 5-punktowe prowadzenie (35:30). Trzy i pół minuty później, ekipa z Aarhus, po akcji dwa plus jeden ponownie prowadziła (38:36). Ostatecznie po dwudziestu minutach gry, "Niedźwiedzie" miały 5-punktową zaliczkę (48:43).

W trzeciej kwarcie miejscowi prowadzili już nawet różnicą 17 pkt. Lubelski zespół zmniejszył straty, ale przed decydującą odsłoną, udawało się nadal utrzymać Duńczykom przewagę pięciu oczek (74:69).

W ostatniej części meczu wszystko zmieniało się na korzyść lubelskiej ekipy. Najpierw bardzo ważne akcje kończyli Roman Szymański i Bartłomiej Pelczar. To właśnie dzięki nim Start wychodził na prowadzenie. Końcówka z kolei należała do O’reilly’ego. Amerykanin najpierw trafił ważną trójkę, a później zachował zimną krew na linii rzutów wolnych. Ostatecznie podopieczni trenera Artura Gronka zwyciężyli 98:91.

Najskuteczniejszy w zespole z Lublina okazał się Tomislav Gabrić, który 16 ze swoich 22 punktów zdobył w drugiej połowie. Chorwat zakończył mecz z sześcioma celnymi rzutami zza linii 6,75 m na dziesięć prób.

Z kolei MVP spotkania w szeregach czerwono-czarnych został wybrany autor 16 punktów - Jabril Durham. Natomiast po stronie miejscowych wyróżniono Deandre Pinckneya.

Następny swój mecz, ale już w ramach Orlen Basket Ligi, Start zagra 19 stycznia. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut. Na parkiety ENBL lublinianie powrócą natomiast trzy dni później (22 stycznia, godz. 19). Podejmą wówczas w hali estoński Tartu Ulikool Maks and Moorits.

Bakken Bears Aarhus - Polski Cukier Start Lublin 91:98 (25:25, 23:18, 26:26, 17:29)

Bakken: Pinckney 19, Parsons 14, Knudsen 13, Diouf 13, Jukić 10, Pedersen 9, Bowlin 7, Evans 6. Trener: Anders Sommer

Start: Gabrić 22, Durham 16, O’Reilly 16, Benson 14, Put 10, Szymański 7, Wade 5, Pelczar 5, Karolak 3. Trener: Artur Gronek