Za Motorem przedostatni sparing tej zimy. Czwarta wygrana lublinian

(Piłkarze Motoru są już na finiszu przygotowań do rundy wiosennej)
(Piłkarze Motoru są już na finiszu przygotowań do rundy wiosennej) fot. ilustracyjna: Wojciech Szubartowski
Po porażce z ekstraklasowym Radomiakiem 1:2 Motor wrócił do Lublina i jeszcze tego samego dnia, a właściwie już wieczoru, rozegrał kolejny mecz towarzyski. Tym razem z drugoligową Stalą Stalowa Wola. Żółto-biało-niebiescy wygrali 2:0.

Oczywiście standardowo już trener Gonçalo Feio postawił na zupełnie inną jedenastkę niż kilka godzin wcześniej. Jednym graczem, który zagrał i z Radomiakiem i ze Stalą był Jakub Lis. W pierwszym meczu pojawił się z ławki w 56. minucie, natomiast w drugim wybiegł w podstawie, ale został zmieniony w przerwie. Sumarycznie pokazał się mniej więcej jak gdyby na przestrzeni jednego całego spotkania.

Pełne 90 minut w konfrontacji ze Stalą rozegrał pozyskany przed kilkoma dniami Senegalczyk Mbaye Jacques Ndiaye. Był to jego pierwszy mecz już oficjalnie jako zawodnika Motoru. Wcześniej, w fazie testów jeszcze przed ogłoszeniem jego transferu, zagrał przeciwko Resovii (remis 0:0).

Bramkostrzelny 20-latek na pierwsze trafienie w Lublinie musi jeszcze poczekać. Ze Stalą do siatki trafił za to Michał Żebrakowski, który otworzył wynik już w 2. minucie (1:0). Motor w dotychczasowych siedmiu spotkaniach kontrolnych zdobył łącznie jedenaście bramek, a autorem czterech z nich jest właśnie „Żebro”.

Nieco ponad pół godziny później w polu karnym rywali faulowany był prawy obrońca, Filip Wójcik. Jedenastkę na gola zamienił wracający po kontuzji kapitan, Rafał Król (2:0). Był to jego czwarty sparing w pełnym wymiarze czasowym.

Po zakończeniu spotkania drużyny rozegrały konkurs jedenastek, w którym także lepszy okazał się Motor (4:2).

W ostatnim meczu towarzyskim drużyna trenera Gonçalo Feio zmierzy się u siebie 10 lutego z Polonią Warszawa. Pierwszy mecz Fortuna 1. Ligi czeka natomiast Motor 19 lutego (godz. 18). Żółto-biało-niebiescy zagrają wówczas na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 2:0 (2:0)

Bramki: Żebrakowski 2, R, Król 34 (k)

Motor: Jeż – Szarek, Żebrakowski, R. Król, Wójcik, Najemski (58 Magnuszewski), Luberecki, M. Król, Ndiaye, Scalet, Lis (46 Koziej). Trener: Gonçalo Feio