Zapaśnicy i zapaśniczki z Lubelszczyzny wrócili z sześcioma medalami młodzieżowych mistrzostw Polski

(Mistrzynią Polski została Anastasiia Padoshyk z Cementu-Gryfa Chełm, natomiast z brązowym medalem wróciła jej koleżanka klubowa Anastasiia Lebiedieva) Cement-Gryf Chełm
Zapaśnicy i zapaśniczki z klubów województwa lubelskiego mają za sobą kolejne udane występy w imprezie rangi mistrzowskiej. Tym razem walczyli z powodzeniem w młodzieżowych mistrzostwach Polski, zdobywając ogółem sześć medali. Krajowy czempionat odbył się w Miliczu.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Anastasiia Padoshyk (Cement-Gryf Chełm), rywalizująca w kategorii wagowej do 62 kg oraz Ernest Dorosz (MLUKS Zapasy Włodawa), w wadze do 86 kg w stylu wolnym.

Chelmianka w finale pokonała Adelheid Przybylak z MULKS Junior Dzierżoniów. Co ciekawe, nowo kreowana mistrzyni Polski, podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego oraz Igora Lobasa, w całym turnieju nie straciła technicznego punktu.

Włodawianin natomiast okazał się lepszy od Jakuba Władczyka z MKS Czarnych Połaniec.

– Nasz as atutowy przeszedł przez zawody jak walec drogowy. W czterech zwycięskich walkach stracił tylko dwa punkty techniczne, natomiast w walce finałowej zwyciężył przez przewagę techniczną 11:0. To ósmy złoty medal mistrzostw Polski Ernesta we wszystkich kategoriach wiekowych – podkreśla Robert Lenart, trener MLUKS Zapasy Włodawa.

Z brązowymi krążkami powrócili ponadto: Marta Gruszkiewicz z UKS Sorgi Zamość (50 kg), Anastasiia Lebedieva z Cementu-Gryfa (53 kg), Małgorzata Małek, reprezentująca barwy ZTS Sokół Lublin (68 kg) oraz wolniak LUKS Suples Kraśnik - Jakub Dwornikiewicz, startujący w kategorii wagowej do 74 kg.

W klasyfikacji drużynowej kobiet, chełmski Cement-Gryf został sklasyfikowany na piątym miejscu, zdobywając 42 pkt. Triumfowały ex aequo ekipy MLUKS Karlino i ZKS Slavii Ruda Śląska (po 50 pkt.), a na miejscach 3-4 uplasowały się zespoły MULKS Junior Dzierżoniów i WLKS Nowe Iganie, które wywalczyły po 48 oczek.

Z kolei punktację generalną mężczyzn wygrał AZS-AWF Warszawa (71 pkt.), przed ULKS Bizon Milicz (62 pkt.) i LKS Mazowsze Teresin (58 pkt.). Jedenasty był LMKS Krasnystaw (29 pkt), dwunasty MLUKS Zapasy Włodawa (25 pkt.), natomiast czternasty LUKS Suples Kraśnik (17 pkt.).