MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapasy: Katarzyna Krawczyk odpadła z mistrzostw świata

Katarzyna Krawczyk z dużymi nadziejami leciała do Las Vegas na mistrzostwa świata w zapasach. Zawodniczka Cementu Gryfa Chełm była ostatnio w niezłej formie, co udowodniła na Igrzyskach Europejskich w Baku, zdobywając srebrny medal. Niestety, w Stanach Zjednoczonych Krawczyk przegrała pierwszą walkę i odpadła ze światowego czempionatu.

Krawczyk już w pierwszym pojedynku w kategorii do 53 kilogramów przegrała z Otgontsetseg Davaasukh. Mongolka przegrała kolejną walkę z Chinką Xuechun Zhong i chełmianka nie dostała szansy nawet w repesażu. Ostatecznie Krawczyk została sklasyfikowana na 38 pozycji.

Szkoda, ponieważ była szansa wywalczenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016. Promocję wywalczy sześć najlepszych zawodniczek. Krawczyk pozostaje szansa zdobycia przepustki do Brazylii, jeszcze w kolejnych turniejach.