Zapasy: Marcin Babiej z Cementu Gryf Chełm trzeci w duńskim Aarhus

Marcin Babiej jest wielką nadzieją chełmskich zapasów
Marcin Babiej jest wielką nadzieją chełmskich zapasów archwum klubu
Marcin Babiej (Cement Gryf Chełm) wywalczył trzecią pozycję w kategorii 58 kg, podczas międzynarodowego turnieju zapaśniczego w stylu klasycznym kadetów - Aarhus Open 2012, rozegranym w duńskim Aarhus.

Podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego, pokonując kolejno trzech rywali: Oleksandra Nadtochy z Ukrainy, Cedra Mikdada i Ringheima Brage (obaj Norwegia) zakwalifikował się do strefy medalowej. W walce o finał, uległ natomiast kolejnemu Norwegowi Utne Asbjornowi i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Marcin Babiej to aktualny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju, podczas ostatnich mistrzostw Europy Kadetów. Pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod okiem Radosława Truszkowskiego, olimpijczyka z Aten (2004) i wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski. Babiej jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w zapasach, przy Zespole Szkół Technicznych w Chełmie, w której zajęcia treningowe z uzdolnioną sportowo młodzieżą prowadzi m.in. obecny szkoleniowiec Babieja - Dariusz Jabłoński, mistrz świata i Europy.