MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znakomity występ lekkoatletki Agrosu Zamość podczas mistrzostw Polski U-16

Martyna Seń (Agros Zamość) na najwyższym stopniu podium po zwycięstwie i ustanowieniu rekordu Polski na dystansie 300 m matariały prywatne
Martyna Seń (Agros Zamość) wywalczyła dwa złote medale podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U-16, mających tradycyjnie miano małego memoriału Janusza Kusocińskiego. Zamościanka stanęła na najwyższym stopniu podium w biegach na dystansach 100 i 300 m, bijąc dodatkowo w drugiej konkurencji rekord Polski do 16 lat. Czempionat w dniach 26-27 września został rozegrany w Słupsku.

W biegu na dystansie 100 m Martyna Seń pokonała linię mety w czasie 12,13, wyprzedzając Oliwię Gut z KKS Victoria Stalowa Wola (12,18) oraz Ingę Kanicką ze Stali LA Ostrów Wielkopolski (12,54).

Z kolei po znakomitym biegu na 300 m, podopieczna trenera Stanisława Namiotki poprawiła rekord kraju, osiągając rezultat 38,91. Zawodniczka Agrosu obroniła tytuł mistrzyni kraju do lat 16 oraz jako pierwsza polska młodziczka pokonała dystans 300 m w czasie poniżej 39 sekund. Do niedzieli najlepszy wynik w historii w tej konkurencji wynosił 39,23 i należał od dwóch tygodni do Seń. Wicemistrzynią Polski w tej konkurencji została Dominika Duraj z LKS Ziemi Puckiej Puck (39,61), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Agata Puzio ze Stali Nowa Dęba (40,30).

– To niezwykle utalentowana dziewczyna, która już w ubiegłym roku, będąc pierwszy rok młodziczką, zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 300 m oraz brązowy krążek na dystansie 100 m – mówi Konrad Firek, prezes Agrosu Zamość. – W tegorocznych mistrzostwach spisała się jeszcze lepiej. To, że zdobędzie dwa medale, zakładaliśmy od samego początku, ale liczyliśmy także na poprawienie rekordu kraju, który po raz pierwszy dwa tygodnie wcześniej ustanowiła podczas mityngu w Lublinie. Wiedzieliśmy, że Martynę stać na znacznie lepszy wynik i potwierdziła to w słupskim czempionacie. To chyba najzdolniejsze pokolenie naszych zawodników w ostatnim okresie i mam nadzieję, że to dopiero początek jej wielkiej kariery. Martyna ma najlepsze wyniki w Polsce na dystansach 100, 200 i 300 m w swojej kategorii wiekowej. W kolejnym starcie podczas mityngu w Puławach razem z trenerem planują jeszcze występ w biegu na 400 m – dodaje.

Trzeci medal w Słupsku był dziełem Weroniki Majek z Wisły Puławy, która została wicemistrzynią kraju w rzucie młotem. Podopieczna trenera Aleksandra Zdybla posłała młot na odległość 48,40, przegrywając tylko z Zuzanną Pałygą z KKL Kielce (51,01 m). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Julia Koźlarek z OŚ AZS Poznań (48,01 m). Czwarta w tej konkurencji była kolejna puławianka - Julia Postój, ustanawiając wynikiem 47,08 m swój nowy rekord życiowy.