Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znani, a nieznani w spektaklu na rzecz psychiatrii dziecięcej. Można jeszcze kupić bilety

Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Łukasz Kaczanowski/Polska Press
Wtorek i środa (18 i 19 października) to czas by otworzyć swoje serca i wesprzeć rozwój psychiatrii dziecięcej. W tych dniach w CSK o godz. 19:00 odbędą się przedstawienia niezwykłe - ich gwiazdami będą osoby z aktorstwem nie mające nic wspólnego, związane za to ze światem nauki, polityki, biznesu i mediów. Kto to taki? To nadal tajemnica - jednak udało nam się dotrzeć za kulisy, a zatem uchylamy jej rąbka.

Spektakl „Szalone wakacje” wystawiony zostanie w ramach akcji charytatywnej. Autorką scenariusza jest Agnieszka Monika Polak - lubelska pisarka, prezeska lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Celem tej akcji jest zbiórka funduszy na doposażenie sportowe Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży funkcjonującego w ramach I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK Nr 1 w Lublinie. Razem z aktorami będziemy przenosić się w czasie, spotykać różnych celebrytów oraz osoby ze świata literatury, filmu i bajek. Przedstawione sytuacje będą okraszone dużą dawką humoru, satyrą i parodią.

Obsada spektaklu jest ściśle strzeżoną tajemnicą. My jednak poznaliśmy jej część i tą wiedzą dzielimy się z naszymi Czytelnikami. W rolę starszej, figlarnej pani wcieli się dr n.med. Justyna Pietrak (lekarz stomatolog).

- Na co dzień pracuję jako stomatolożka i nauczycielka akademicka, dlatego wszystko co jest związane z przygotowaniem do spektaklu jest dla mnie nowe i niesłychanie ciekawe. Mamy świadomość, że en wspólny wysiłek jest po to, aby zdobyć środki szczytny cel - pomoc psychiatrii dziecięcej. Wspaniale, że możemy uczestniczyć w niesieniu tej pomocy, gwarantujemy dostarczenie niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń podczas oglądania spektaklu – mówi.

Przedsiębiorca Jacek Weremczuk stanie się Drużynowym Jaśkiem Chmielem. On jednak ma już spore doświadczenie aktorskie, bo jak sam wylicza „Szalone wakacje” będą już ósmym spektaklem, w którym weźmie udział.

- Skupiamy różne środowiska: biznesowe, medyczne, ale też artystyczne, administracji publicznej i nauki, etc. Taka różnorodność daje nam niezłe rozeznanie co do społecznych potrzeb, ale i możliwości udzielania pomocy. A przy tym lubimy się i chyba nieźle się bawimy – wyjaśnia.

W spektaklu udział weźmie także prof. Hanna Karakuła-Juchnowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii i Wczesnej Interwencji SPSK 1.

- Długie hospitalizacje młodych osób w kryzysie, z depresją lub chorobami natury psychicznej, powinny być wspierane również poprzez aktywność fizyczną, która poprawia stan zdrowia, samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Osoby włączające się w pomoc, aktorzy i twórcy spektakli, czynią dobro, ale także dzięki temu mają szansę poczuć się lepiej - to generuje dobrą energię, aktywizuje naszą empatię - z tego powodu sama zdecydowałam się wystąpić na scenie CSK - tłumaczy.

Ostatnie bilety na spektakle, które odbędą się 18 i 19 października, są jeszcze dostępne w kasach oraz na stronie internetowej CSK.

AC

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski