Znowu pobiegli! Zobacz uczestników 5. Półmaratonu Lubelskiego (DUŻO ZDJĘĆ)

412 osób ukończyło w niedzielę 5. Półmaraton Lubelski. Wygrał Michał Biały z Kraśnika, a najszybszą z kobiet była Magda Orłowska z Lublina. W tym roku trasa biegu wytyczona była ścieżkami rowerowymi przy Zalewie Zemborzyckim. Zobaczcie uczestników biegu w naszej fotorelacji.

Michał Biały (SKB Kraśnik) pokonał dystans 21,0975 km w czasie 1:11.35. Drugi linię mety minął Andrzej Orłowski (MKS Lubartów), a trzeci był Krzysztof Lotek z Lublina.

Pierwsza z kobiet, Magda Orłowska na pokonanie całego dystansu potrzebowała 1:25.23. Druga była Anastazja Gładysz (Kopeć Team), a trzecia Joanna Andrzejewska (lubelskibiegacz.pl Team).

Do biegu zgłosiło się 500 osób. Tyle pakietów startowych przygotowali organizatorzy. Start i meta zlokalizowane były na terenie dawnego ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim, a w połowie dystansu biegacze zawracali w okolicach pętli autobusowej.

Lubelskie morsy zaczęły sezon. Pierwsza kąpiel w Zalewie Zem...