Żużel: Mateusz Łukaszewski nie awansował do finału MMPPK

Mateusz Łukaszewski w pojedynkę reprezentował Lubelski Węgiel w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Rybniku. Działacze KMŻ od kilku dni próbowali wypożyczyć z innych drużyn juniorów, którzy w barwach "koziołków" wystartowaliby w rozgrywkach młodzieżowych. W Rybniku jednak nie pojawił się żaden nowy zawodnik, a osamotniony Łukaszewski zajął przedostatnie miejsce w zawodach.

Łukaszewski jest jedynym polskim juniorem w kadrze KMŻ. Eliminacje MMPPK rozpoczął od dobrego startu w wyścigu z parą Azotów Tarnów, ale jadąc na prowadzeniu miał problemy z motocyklem i do mety dojechał na trzecim miejscu.

Mariusz Puszakowski: Nowe tłumiki są na razie zagadką

W kolejnych czterech startach Łukaszewski również przyjeżdżał za plecami rywali. W 14. biegu zdobył dwa punkty, ponieważ wcześniej z wyścigu został wykluczony Łukasz Kret z Marmy Rzeszów, który spowodował upadek swojego kolegi z drużyny Dawida Lamparta. Na koniec zawodów rywalami Łukaszewskiego byli żużlowcy KSM Krosno. Zawodnik KMŻ wygrał bieg i wyprzedził krośnian w końcowej klasyfikacji. W całych zawodach zgromadził 9 punktów (1,1,1,2,1,3).

Eliminacje w Rybniku wygrali młodzieżowcy Unii Leszno, którzy zdobyli 26 pkt. (Tobiasz Musielak, Sławomir Musielak, Kamil Adamczewski) i o dwa punkty okazali się lepsi od Włókniarza Częstochowa (Artur Czaja, Marcin Bubel). Obie drużyny awansowały do turnieju finałowego.

Za tydzień, w środę 25 maja, na lubelskim torze rozegrana zostanie eliminacja Mistrzostw Polski Par Klubowych seniorów.