Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do...

  Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do sezonu

  KK

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do sezonu
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kaczanowski

  Zawodnicy Speed Car Motoru Lublin rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2018. Krajowi żużlowcy spotkali się na wspólnych treningach.
  Działacze “Koziołków”, we współpracy z klubem sportowym K1 - Fighting Center w Lublinie zorganizowali zajęcia dla polskich zawodników drużyny.

  - Lekko nie będzie - zapowiada trener Speed Car Motoru, Dariusz Śledź. - Chłopcy będą się przygotowywać pod okiem Grześka Adamczyka i to wszechstronnie, bo pewnie nawet trochę poboksują. Bardzo się cieszę, że udało nam się nawiązać współpracę, ponieważ treningi są bardzo urozmaicone i mam pewność, że zawodnicy będą dobrze przygotowani do sezonu - dodaje.


  Wszyscy lubelscy żużlowcy mają ćwiczyć razem, na miejscu trzy razy w tygodniu, a także pracować indywidualnie. Natomiast mieszkający w Rzeszowie Paweł Miesiąc oraz bracia Dawid i Wiktor Lampartowie dostaną specjalny plan treningowy, który będą realizować we własnym zakresie. Przygotowania są podzielone na mikrocykle. Po każdym z nich zespół będzie się spotykać na testach kontrolnych.

  - Zmierzamy do tego, by na wysokiej intensywności układ psycho-motoryczny i ogólnie cały organizm mógł tak reagować, by w sytuacjach stresowych u zawodników nie było zawahania - mówi Grzegorz Adamczyk z klubu K1. - Pracujemy nad sprawnością fizyczną, ale też stroną mentalną. Im jesteś lepszy fizycznie, tym pewniej się czujesz. Psychika rzutuje na fizykę i odwrotnie. Nowe dla większości żużlowców będą elementy sportów walki, z których zrobimy trening przekrojowy. Zawodnicy będą uczyć się boksować, przewracać, pojawią się także elementy rywalizacji między sobą. To wyrabia fajne cechy, takie jak waleczność czy koncentrację - uzupełnia.

  Żużlowcy zdają sobie sprawę, że zanim wyjadą na tor w marcu przyszłego roku, muszą wykonać ciężką pracę na siłowni i dobrze wykorzystać najbliższe miesiące. - Za nami dopiero pierwszy wspólny trening i myślę, że trzeba patrzeć z dystansem na aktualną formę, bo wysiłek będzie się nasilał, a nasza kondycja poprawiała - uważa Daniel Jeleniewski, kapitan Speed Car Motoru.

  Rusza sprzedaż karnetów

  W niedzielę, 17 grudnia rozpoczyna się sprzedaż karnetów na mecze Speed Car Motoru w sezonie 2018. Karnet na siedem meczów rundy zasadniczej kosztuje 175 zł i upoważnia do nieodpłatnego wprowadzenia na stadion dzieci w wieku szkolnym.

  Stoisko klubowe, na którym będzie prowadzona sprzedaż, znajdą Państwo w Galerii Olimp w niedzielę (w godzinach 12-18). Na stoisku będą sprzedawane również gadżety klubowe, ponadto pojawi się na nim Oskar Bober, który jako ostatni dołączył do kadry lubelskiego zespołu tej zimy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo