MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmagania w Lidze Centralnej na ostatniej prostej. Zwycięstwa zamościan i porażka bialczan. Teraz obydwie ekipy zagrają na wyjeździe

(Szczypiorniści Padwy Zamość po efektownym zwycięstwie z mielczanami umocnili się na pozycji wicelidera Ligi Centralnej) fot. Facebook/Padwa Zamość
Za nami 28. kolejka Ligi Centralnej mężczyzn. Szczypiorniści Padwy Zamość pokonali we własnej hali Stal Handball Mielec 32:22, natomiast AKPR AZS-AWF Biała Podlaska przegrał u siebie z Anilaną Łódź 32:34. Do zakończenia sezonu już tylko dwie kolejki. W najbliższej obydwie nasze drużyny z regionu zagrają na wyjazdach. Padwa w Łodzi, a AZS w Gorzowie Wielkopolskim. Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 17.

Jeśli zamościanie wygrają to przypieczętują drugie miejsce na koniec sezonu. Mają bowiem aktualnie pięć punktów przewagi nad trzecim zespołem KPR Autoinwest Żukowo. Czwarta Pogoń Szczecina, traci siedem oczek, ale rozegrała jeden mecz mniej. Wygrana podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego zakończy jednak jakiekolwiek dywagacje.

A drużyna na sobotni mecz pojedzie w dobrych nastrojach. W miniony weekend odniosła bowiem zwycięstwo. Kibice w Zamościu mogli obejrzeć bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Padwy, choć na początku nic nie zapowiadało łatwego zwycięstwa gospodarzy. Mielczanie szybko wyszli bowiem na prowadzenie 5:3, a po kwadransie gry, wygrywali 9:8. W kolejnym okresie Padwa złapała jednak swój rytm gry i sukcesywnie uzyskiwała przewagę, wypracowując do przerwy 4-bramkową zaliczkę (18:14).

Początek drugiej połowy to koncert gry podopiecznych trenera Markuszewskiego, którzy w 41. minucie odskoczyli aż na jedenaście trafień (26:15). Wówczas stało się jasne, że komplet oczek zostanie w Zamościu. Ostatecznie żółto-czerwoni pewnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo 32:22.

KPR Padwa Zamość – Handball Stal Mielec 32:22 (18:14)
Padwa: Kozłowski, Gawryś – Skiba 7, Obydź 6, Czerwonka 4, Fugiel 3, Bączek 3, Szymański 2, Maciąg 2, Puszkarski 1, Kłoda 1, Olichwiruk 1, Morawski 1. Adamczuk 1, Szeląg, Pstrąg. Kary: 10 min. Trener Zbigniew Markuszewski

Nie powiodło się natomiast piłkarzom ręcznym AKPR AZS-AWF Biała Podlaska, którzy niespodziewanie przegrali przed własną publicznością ze znacznie niżej notowaną Anilaną Łódź 32:34.

Nic nie wskazywało na porażkę podopiecznych trenera Marcina Stefańca, bowiem do przerwy prowadzili oni 17:14. Łodzianie zaprezentowali jednak zdecydowanie lepszą dyspozycję po zmianie stron, wygrywając drugą odsłonę 20:15. Dzięki temu mogli cieszyć się z wywiezienia kompletu punktów z Białej Podlaskiej.

Akademicy oddalili się od trzeciego miejsca, ale nadal mają na nie szanse. Tracą trzy oczka do trzeciego w stawce Żukowa i dwa do czwartej ze Szczecina, która zagrała mecz mniej. Aby marzyć o podium w sobotę konieczne jest zwycięstwo z Budimex Stal Gorzów.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – Anilana Łódź 32:34 (17:14)
AZS-AWF: Adamiuk, Kwiatkowski, Makowski – Kozycz 7, Stefaniec 6, Antoniak 4, Kandora 3, Wierzbicki 3, Grzenkowicz 2, Mazur 2, Reszczyński 2, Szendzielorz 2, Wojnecki 1, Baranowski. Kary: 6 min. Trener: Marcin Stefaniec

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?