Sportowiec Roku: Czas wybrać najlepszych z najlepszych w...

Sportowiec Roku: Czas wybrać najlepszych z najlepszych w 2012 roku!

Tomasz Biaduń

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Sportowiec Roku: Czas wybrać najlepszych z najlepszych w 2012 roku!

Plebiscyt Sportowiec Roku: Huczny jubileusz za nami, czas zacząć nowy rozdział @Jakub Hereta

Jak ten czas szybko leci... Wydaje się, że huczny jubileusz 50-lecia plebiscytu Kuriera Lubelskiego na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Lubelszczyzny dopiero zanami, a tymczasem już rozpoczynamy nowy rozdział naszej plebiscytowej historii. Drodzy Państwo, czas, aby wybrać najlepszych z najlepszych w 2012 roku!
Można psioczyć na nasz sport, mówić, że nie mamy takich osiągnięć jak przed laty, że lubelski sport leży i do czasów świetności mu daleko. Jednak wystarczy spojrzeć na charakterystyki trzydziestki wyselekcjonowanych przez nas kandydatów, aby szybko zadać kłam powyższym twierdzeniom.

2012 rok nie był dla nas nudnym rokiem, nie brakowało w nim sukcesów i sportowców, wybijających się ponad przeciętność.

Wybranie Złotej Dziesiątki jest jednak tylko przysłowiową "wisienką na torcie". Tradycją się już bowiem stało, że rok-rocznie wyróżniamy także tych, którzy do największych sukcesów dorzucają swoje "trzy grosze" oraz tych, którzy walnie przyczyniają się do rozwoju sportowej koniunktury w regionie.

Do plebiscytowego kanonu możemy zaliczyć tytuły "Trenera roku", "Człowieka roku", a ostatnio tak egzotycznej kategorii jak"Pozytywnie zakręceni". Zawsze bacznie obserwujemy także poczynania naszych najzdolniejszych juniorów. Nie inaczej będzie tym razem. Dzisiaj nie będziemy zdradzać szczegółów, jednak proszę nam wierzyć; z dużą starannością przyglądaliśmy się temu, co przez minione jedenaście miesięcy działo się w województwie i - miejmy nadzieję - naszej uwadze nie umknęły żadne wydarzenia warte wyróżnienia.

Dwa słowa na temat formalności związanych z plebiscytem. Na Złotą Dziesiątkę mogą Państwo głosować do piątku, 28 grudnia drogą tradycyjną, czyli za pomocą kuponów, które od dzisiaj będą codziennie ukazywać się na łamach Kuriera. Na naszej stronie internetowej będziemy systematycznie przedstawiać sylwetki trzydziestki przez nas nominowanych.

Standardowo za pomocą kuponów należy wskazać dziesiątkę swoich faworytów, wśród których pierwszy otrzyma dziesięć punktów, drugi dziewięć, trzeci osiem itd. Aby kupon był ważny, należy wpisać nazwiska całej dziesiątki. Kupony zawierające nazwisko tylko jednego sportowca nie będą brane pod uwagę.

Do 31 grudnia można również nadsyłać SMS-y. Za pomocą telefonu komórkowego wskazujemy tylko jednego kandydata (każdy z nich ma przypisany numer), który otrzyma jednorazowo pięć punktów.

Tym razem wydłużamy czas głosowania i zaczynamy wcześniej niż zwykle. Na podstawie poprzednich lat wnioskujemy, że taki ruch może okazać się słuszny (wiele kuponów "spływało" do nas po terminie).

Wielka gala, podczas której poznamy zwycięzców, odbędzie się w piątek, 11 stycznia 2013 roku. Tradycyjnie już przy okazji plebiscytu nawiązaliśmy współpracę z TVPLublin, która przeprowadzi retransmisję uroczystości. Naszymi partnerami kolejny raz są też Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, miesięcznik sportowy Kontra, a także Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.
To, co się będzie działo podczas gali,na razie niech pozostanie owiane tajemnicą. Możemy tylko zdradzić, że jak zwykle przygotowaliśmy kilka niespodzianek.

Zapraszamy zatem Państwa do głosowania na swoich ulubieńców i do zobaczenia na gali. Niech wygra najlepszy!

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/pianoKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gdzie Jagoda Mazurek?

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 25

Trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata w sumo w Hong Kongu,mistrzyni Polski w sumo,medalistka Mistrzostw Europy w sumo.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gdzie kadrowiczki z SPR-u?

Mries (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 22

Wolne żarty ktoś sobie urządził.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

.

... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

a gdzie są wymienieni nominowani?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

najważniejsze że smalec

z małżonką (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

darmo się nażre i pobawi - a co !

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo