Słupki utrudniają dojazd do bloku

  Słupki utrudniają dojazd do bloku

  Magdalena Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Lokatorzy bloku przy ul. Przyjaźni 6 boją się, że w razie pożaru lub nagłej choroby straż czy pogotowie nie będą w stanie udzielić im pomocy. Chodzi o to, że niedawno na osiedlowej drodze biegnącej tuż pod blokiem ustawiono metalowe słupki.
  - Opiekuję się starszą osobą, do której często przyjeżdża pogotowie. Moja podopieczna ma trudności z chodzeniem, więc karetka podjeżdżała pod samą klatkę. Teraz nie ma takiej możliwości. Wcześniej można było podjechać pod klatkę od strony garaży, ale tam z kolei pojawiła się linka, która pełni rolę szlabanu i jest w dyspozycji właścicieli kilku garaży. Co zrobimy, jeśli wybuchnie pożar, albo zdarzy się inna sytuacja losowa wymagająca podjechania autem pod sam blok? - zastanawia się pan Andrzej.

  O komentarz poprosiliśmy administrację osiedla. - Podczas remontu chodnika wyłożono tam kostkę, która nie jest dostosowana do tego, by jeździły po niej samochody. Słup-ki mają uniemożliwić kierowcom przejeżdżanie i parkowanie na trawniku przed blokiem - tłumaczy Tadeusz Bednarski, kierownik administracji os. Przyjaźni.

  Jego zdaniem nie ma powodów do obaw. - Zarówno samochody służb porządkowych, jak i pojazdy uprzywilejowane ma-ją swobodny dostęp do budynku. Mogą bowiem podjechać do niego od strony Przyjaźni 8 - zapewnia Bednarski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo